PKF zaprasza na film „Zagubieni”

Pruszków

Czeskie kino ma swój niepowtarzalny, specyficzny klimat. Dowodem „Zagubieni” Petra Zelenki. To ekranowe dzieło będziemy mogli zobaczyć 25 lutego w ramach Pruszkowskiego Klubu Filmowego.

„Zagubieni” są przezabawnym filmem, zwrotami akcji zaskakującym widza. Tym bardziej, że jednym z bohaterów jest… gadająca papuga. Ale po kolei. Dziennikarz Pavel przeżywa zawodowy kryzys. Jego kariera nie przebiega tak jakby chciał. Szuka więc ciekawego tematu. I udaje mu się – trafia na konferencję prasową, na której mają być ujawnione tajemnice konferencji monachijskiej z 1938 roku. Zawarto wtedy porozumienie dotyczące przyłączenia części terytoriów Czechosłowacji do Rzeszy Niemieckiej. Jednym z uczestników konferencji w Monachium był francuski premier Eduardo Daladier. Ale, jak się okazało, świadkiem poczynionych tam ustaleń była również jego papuga. I tu dalszy ciąg – ptak nadal żyje i mowy nie stracił. Do tego zapamiętał słowa swojego właściciela, jest w stanie je powtórzyć. Pavel postanawia wykraść papugę… Kolejnych szczegółów nie zdradzamy, aby nie odebrać wam frajdy podczas oglądania filmu.  

Na tle różnych zalewających kina komedii, „Zagubieni” są perłą. To ogromna dawka świetnego humoru, ale też historii. Przypomnijmy, że Petr Zelenka jest również reżyserem tak znakomitych filmów jak „Guzikowcy” czy „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”.  

Start seansu: 25 lutego (sobota), godz. 18.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe