Pięć pomysłów na spędzenie weekendu w okolicy

Region

Połowa wakacji prawie za nami. Jeśli spędzacie weekend na miejscu to podsuwamy Wam pomysły na jego ciekawe spędzenie!

Warszawa
Taneczna propozycja na najbliższy weekend – potańcówka przy fontannie! Warszawa po raz kolejny zaprasza mieszkańców stolicy i okolic na Podzamcze przy Multimedialnym Parku Fontann. Start imprezy o godzinie 19.00. Dobrą muzykę zapewnią  DJ Burn Reynoldz oraz Mark Shepherd i Wisła Hot 5. Wakacje to znakomity czas by zaszaleć i potańczyć „pod chmurką”. 

Zalew Żyrardowski
Wakacje nad wodą w najbliższej okolicy? Czemu nie. W sobotę 7 lipca oficjalnie otworzono zmodernizowany zalew żyrardowski. Po krótkiej przerwie znów można pluskać się w wodzie i opalać na plaży w regionie. Ucieszą się również wielbiciele wędkowania, dla których powstały specjalne pomosty. Na miejscu do Waszej dyspozycji są również siłownia plenerowa, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej, ścieżka rowerowa i alejki spacerowe. Atrakcji nie zabraknie. Warto zarezerwować sobie weekend by wypocząć nad wodą, aktywnie lub wylegując się na kocyku.

Milanówek 
Miłośników historii zachęcamy wybrać się do Milanówka. Wędrując szlakiem Willi milanowskich w jeden dzień można dowiedzieć się wiele na temat losów tego miasta. Trasa prowadzi wzdłuż najciekawszych 31 obiektów pochodzących z lat 20. i 30. XX w. i odkrywa tajemnice kryjące się w  zabytkowych budynkach. Z pewnością dowiecie się wiele ciekawych faktów na temat przeszłości miasta i nacieszycie wzrok pięknem architektury minionych czasów. 

Leszno
Park Julinek to idealne miejsce dla dużych i małych. To propozycja dla wszystkich sympatyków sportu i poszukiwaczy przygód. W otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego czekają na Was m.in. Podniebny Cyrk, Kraina Dmuchańców czy Minigolf Cyrkowy. Julinek to połączenie wypoczynku na świeżym powietrzu z zabawą dla rodzin z dziećmi. Ponadto Na terenie parku rozrywki znajduje się wejście na teren Kampinoskiego Parku Narodowego. Do dyspozycji około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km szlaków rowerowych. Jedno miejsce, wiele możliwości.
 
Otwock
To propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Do wyboru trzy specjalnie wyznaczone trasy tematyczne o różnych długościach: Lata świetności Otwocka (6,5 km), Otwock uzdrowiskowy i sanatoryjny (11,4 km), Śladami PRL-U (14,5 km). Na szlakach znajdują się liczne wille, muzea i zabytkowe obiekty.  Drogę można pokonać pieszo lub rowerem.  Na każdą z tras można przeznaczyć jeden dzień i  bez pośpiechu podziwiać uroki miasta.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.