Park Fontann zabłyśnie zimą

Region

Multimedialny Park Fontann w Warszawie to atrakcja która przyciąga wiele osób. W tym roku park rozbłyśnie również zimą. Pierwszy pokaz już 9 grudnia.

Jeśli szukacie miejsc na zimowy spacer w wyjątkowej oprawie to warto odwiedzić w przyszły weekend stolicę. Na 9 grudnia zaplanowano uruchomienie świątecznych iluminacji. – Rozświetlona na święta Warszawa to już dziesięcioletnia tradycja – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. – Rozpoczęliśmy od Krakowskiego Przedmieścia, teraz ozdoby są w wielu miejscach i na licznych ulicach miasta, zachęcając do wieczornych spacerów nie tylko w weekendy.

W tym roku po raz pierwszy zimą rozbłyśnie Multimedialny Park Fontann. Zamiast tańczących w rytm muzyki strumieni wody, zobaczymy migoczące światła. Głowna fontanna, na które latem odbywają się pokazy, zimą zmieni się w animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych światełek. Nie zabraknie motywów filmowych oraz znanych świątecznych utworów.

Inaugurację zaplanowano na 9 grudnia. Pierwszy pokaz zobaczymy o godz. 16.00, a świetlne show będzie trwało kwadrans. – Podczas inauguracji zimowych fontann spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów poczęstujemy aromatyczną, rozgrzewającą herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki przez MPWiK. Herbaciane stanowiska będą zlokalizowane na Podzamczu, ale także przy kościele Wizytek i Bibliotece Rolniczej – informuje stołeczny ratusz.

Pokazy w dniach 9-10 grudnia będzie można oglądać o pełnych godzinach od 16.00 do 21.00. Później świetlne seanse będą się odbywać w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. W pozostałe dni fontanny będą świecić bez muzyki. Okazy będzie można oglądać do 28 stycznia.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.