Omówią genealogię ziemian

Pruszków

25 marca w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie poświęcone genealogii polskiego ziemiaństwa, o której opowi Piotr Szymon Łoś – publicysta radiowy, badach, popularyzator dziejów ziemiaństwa, autor książki „Szkice do portretu ziemian polskich XX wieku”.

– Współcześni swoją rodzinną historię poznają, a właściwie odbudowują od podstaw, bo wcale lub w niewielkim stopniu zachowały się materiały źródłowe. Genealogia dla nich jest więc budowaniem swojej tożsamości. W przypadku ziemian jest nieco inaczej. Rody ziemiańskie, najczęściej szlacheckie, ale nie tylko, swoją genealogię znają całkiem dobrze, a z pewnością w każdej rodzinie jest ktoś, kto jak z rękawa umie sypać powiązaniami, datami, faktami… – opisują organizatorzy.

Zapisywaniem tych dziejów zajmowali się też naukowcy. Można postawić pytanie: Czemu służy genealogia w rodzinach ziemiańskich? Ale tego dowiecie się już podczas spotkania.

Start: 25 marca, godz. 15.00.
Miejsce: Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A, Pruszków.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe