„O matmo!” w milanowskiej „dwójce”

Milanówek

Uczniowie z milanowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 jako jedni z pierwszych będą mogli przetestować najnowszą mobilną wystawę stworzoną przez Centrum Nauki Kopernik. „O matmo!” przybliży matematykę w inny, niż szkolna tablica, sposób.

Najnowsza mobilna wystawa „O matmo!” prezentowana jest w ramach projektu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki. 30 i 31 marca zagości ona w progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Milanówku. Owoce pracy zespołu CNK składającego się z matematyków, fizyków, projektantów, inżynierów, konstruktorów, elektroników, laborantów, stolarzy i tokarzy to właśnie ta wystawa pokazująca, że matematyka to nie tylko liczby, ale też fascynująca przygoda.

Na ciekawych wystawy uczniów czekać będą nowoczesne, efektowne i interaktywne eksponaty. Dowiedzą się oni na czym polega spacer z funkcją, czym jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria i co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi.

Wprawiając w ruch obrotowe figury, można zobaczyć, jak powstają bryły. Matematyczne łamigłówki są okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia. Dobra zabawa jest tu gwarantowana – podkreślają organizatorzy wystawy.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.