MSHM zaprasza na warsztaty

Pruszków

Przed nami już X edycja Warsztatów Historyczno-Artystycznych „Czas Żelaza” dla dzieci w wieku 7-12 lat. Warto jednak się spieszyć bowiem zapisy trwają tylko do 9 czerwca.

– Podczas tegorocznej edycji warsztatów uczestnicy odwiedzą tereny obecnego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat. Poznają mieszkańców dawnych osad, dowiedzą się jak mieszkali oraz czym zajmowali się na co dzień. Pojawi się również okazja ku poznaniu niezwykłej tajemnicy tych ludzi: umiejętności wytopu żelaza w starożytnych piecach dymarskich. Dzieci staną się budowniczymi, hutnikami i kowalami. Przekonają się też, jak ważną rolę pełniło żelazo wśród ówczesnych społeczności. Codzienne zajęcia urozmaicone będą różnego rodzaju grami i zabawami ruchowymi – zachęcają organizatorzy z Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Warsztaty podobnie jak w latach ubiegłych będą prowadzone na terenie Parku Potulickich. W specjalnie zaaranżowanej wiosce dzieci poznają pradawne zwyczaje i samodzielnie sprawdzą jak ważna dla człowieka była umiejętność wytopu żelaza. Zajęcia ruszają 26 czerwca i potrwają do 30 czerwca (od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 – 16.00, a w piątek 9.00 – 14.30). Ostatniego dnia warsztatów o godz. 18.00 zaplanowano Wieczór Otwarty.

Aby zapisać dziecko na warsztaty, należy dostarczyć do organizatora wypełnioną kartę kwalifikacyjną, zaakceptowany regulamin oraz uiścić opłatę (gotówką bądź przelewem). Koszt warsztatów to 500 zł.

Szczegółowy program warsztatów, regulamin oraz kartę kwalifikacyjną można odebrać w muzeum lub pobrać ze strony internetowej muzeum.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.