Mikołajkowe imprezy w regionie

Region

W naszym regionie nie brakuje ciekawych imprez organizowanych z okazji mikołajek. Zabawy na basenie, pokazy filmowe, teatrzyki – sprawdźcie co ciekawego dzieje się w okolicy.

W najbliższy piątek w Grodzisku szykuje się Gwiazdkowy Maraton Filmowy. Pokaz startuje o godz. 18.00 w Centrum Kultury a na ekranie zobaczymy „Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta”, „Listy do M.2” oraz „Listy do M.3”. Cena wejściówki to jedyne 30 zł. Tego samego dnia w Raszynie na pływali zostaną zorganizowane… mokre mikołajki. Gminny Ośrodek Sportu Zadbał o szereg wodnych atrakcji z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów. Nie zabraknie również św. Mikołaja z prezentami. Wodne zabawy wystartują o godz. 17.00. Obowiązują zapisy.

Sobota (9 grudnia) w regionie upłynie na kiermaszach, spektaklach i mikołajkowych zabawach. W Szkole Podstawowej w Michałowicach odbędzie się świąteczny kiermasz. Oprócz możliwości zakupu ciekawych, ręcznie wykonanych prezentów dla najbliższych, przygotowano rozmaite atrakcje dla odwiedzających. Kiermasz rozpocznie się o godz. 13.00

W Piastowie odbędzie się mikołajkowe „Ciastko z bajką”. Zaplanowano spektakl teatralny, warsztaty plastyczne i kulinarne a nawet degustację lodów. Ciekawym punktem „Ciastka” będzie pokaz… rzeźbienia w lodzie. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wstęp to jedyne 10 zł.

Natomiast w Falentach w gminie Raszyn w sobotę odbędzie się zabawa choinkowa. Dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw i konkursów m.in. na najpiękniej narysowaną choinkę. Nie zabraknie malowania buziek i animacji tanecznych. Zabawa Choinkowa odbędzie się w filii CKR w Falentach o godz. 16.00.

A jakie atrakcje przygotowano na 10 grudnia? Głównie będą to spektakle teatralne. Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie zaprasza na występ Teatru Odskocznia, który zaprezentuje sztukę „Pomocnicy Świętego Mikołaja Prot i Filip”. Seanse, bo przewidziano aż dwa, zaplanowano na 10.30 i 12.00. Bilety w cenie 5 zł dostępne w recepcji MOK. Natomiast w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury wystąpi Teatr Itakzagramy ze spektaklem „Zamieszanie ze świętami”. Nie zabraknie spotkania ze św. Mikołajem, prezentów i słodkiego poczęstunku. Wydarzenie pod hasłem „Mikołajki ze sztuką” wystartuje o godz. 16.00.

W najbliższą niedzielę warto wybrać się również do podkowiańskiego Pałacyku Kasyno. Tam o godz. 11.30 rozpocznie się charytatywny pokaz mody.. Na wybiegu zobaczymy Karolinę Szostak, Monikę Zamahowską czy Magdalenę Schejbal.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.