„Mazowsze” zaprasza na jarmark

Otrębusy

W najbliższy weekend w siedzibie Mazowsza w Otrębusach odbędzie się IX jarmark produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego, inspirowanych sztuką ludową i nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Jeśli jeszcze nie poczuliście wiosny i atmosfery zbliżających się świąt, to wizyta w Mazowszu powinna szybko to zmienić. Szczególnie, że w sobotę i niedzielę w pięknych wnętrzach Matecznika czekać będzie wiele atrakcji. – Już od wejścia, w foyer, będzie można poczuć ludową atmosferę świąt wielkanocnych. Czekają świeże, pachnące kwiaty, palmy oraz specjalnie przygotowane niespodzianki. Jak co roku będzie można kupić u naszych wystawców wiele produktów inspirowanych polskim folklorem i nie tylko – zachęcają organizatorzy.

Na licznych straganach znajdziemy m.in. rękodzieło artystyczne, tradycyjne wyroby, biżuterię, ceramikę, haftowane obrusy, serwety na stół, rzeźby ludowe, świąteczne ręcznie wykonane ozdoby, malowane pisanki, kraszanki, stroiki, kartki, wycinanki. Nie zabraknie regionalnych świątecznych przysmaków: mazurków, świątecznych bab, miodów.

Jarmark czynny będzie w sobotę i niedzielę (2 i 3 kwietnia) od godz. 12.00. Wstęp wolny. Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2, Otrębusy.
W sobotni i niedzielny wieczór na scenie głównej będzie można także zobaczyć artystów z zespołu Mazowsze w koncercie „Kalejdoskop barw Polski”. Bilety do nabycia tutaj.

 

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.