Japońska artystka zagra w Pruszkowie

Pruszków

Kayo Nishimizu to pianistka grająca z ogromną pasją. O jej kunszcie będzie można przekonać się już 19 sierpnia w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

Nishimizu wysoko ceni twórczość Fryderyka Chopina i szeroko propaguje jego muzykę. Mieszkańcy Pruszkowa doskonale znają pochodzącą z Japonii pianistkę. W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego rozpoczęła realizację cyklu koncertów „Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina”. 

Koncerty fortepianowe Nishimizu miały wyjątkowy klimat. Ich daty wyznaczały rocznice urodzin i śmierci kompozytora. Warto wspomnieć, że od 2005 roku 17 października artystka upamiętniała godzinę śmierci Chopina i grała o 2.00! Za działalność artystyczną w Pruszkowie Nishimizu otrzymała w 2005 roku nagrodę Prezydenta Miasta „Urbs Nova.

Nie da się ukryć, że Japonka, która od 1987 roku mieszka w Polsce jest artystką wszechstronną. Uwielbia muzykę rosyjską, w 2003 roku nagrała płytę z utworami „Obrazki z wystawy” Musorgskiego i „Romeo i Julia” Prokofiewa. Dodatkowo jest pedagogiem fortepianu, tłumaczem i nauczycielem języka japońskiego. Aktywnie działa na rzecz promocji kultury. 

Kolejna okazja, aby wziąć udział w koncercie Kayo Nishimizu już 19 sierpnia o godz. 19.00. Podczas wieczoru „Barokowe inspiracje romantyków” będzie można usłyszeć „Koncert Włoski” Bacha, „4 Pieśni bez słów” Mendelssonha i „24 Preludia op. 28” Chopina. 

Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe