Jak ciekawie spędzić weekend? Podpowiadamy

Region

Nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie nadchodzącego weekendu? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, by nie nudzić się w weekend. Wachlarz możliwości jak zwykle jest bardzo duży.

Weekend można standardowo spędzić na wycieczce rowerowej lub rodzinnym spacerze, ale jeśli szukacie innych rozrywek, to podpowiadamy jakie imprezy czekają na Was w regionie.

W stolicy…
W najbliższy weekend na stadion PGE Narodowy wypełni się klasykami motoryzacji. Wszystko za sprawą imprezy Auto nostalgia 2018, czyli VIII Targów Pojazdów Zabytkowych. Jeśli chcecie zobaczyć kilkaset zabytkowych motocykli i samochodów w jednym miejscu to koniecznie wybierzcie się na tę imprezę. Motoryzacja PRL-u, kolekcje klubowe czy stoiska takich marek jak Porsche czy Mercedes to tylko część atrakcji. Wstęp na imprezę jest płatny. Bilety do nabycia w cenie 22/28 zł.

… i okolicy
Miłośników elektroniki zachęcamy do odwiedzenia targów Electronic Show, które w weekend odbędą się w Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo. Na odwiedzających będzie czekać szereg atrakcji, m.in. tor testowy, po którym będzie można przejechać się m.in. teslą, strefa kosmiczna, wirtualny spacer VR czy strefa Star Wars. Bilety na to wydarzenie kosztują 20 zł.

Aktywnie
Dla wszystkich tych którzy weekend chcą spędzić aktywnie polecamy imprezy biegowe. W Pruszkowie i w Grodzisku mazowieckim w każdą sobotę można wziąć udział w biegach w formule Parkrun. Biegi startują o godz. 9.00. W Pruszkowie biegać można w Parku Potulickich, a w Grodzisku na Stawach Walczewskiego.
W najbliższą sobotę o godz. 11.00 można wziąć udział w Biegu Chrztu Polski organizowanym w ramach Grand Prix Historycznych Biegów w Piastowie. Tym razem do pokonania będzie dystans 966 metrów. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia 7. Start biegu o godz. 11.00.

Kulturalnie
Szeroką ofertę na najbliższy weekend oferują również instytucje kulturalne w naszym regionie. Już w piątek 13 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Dulag 11 w Pruszkoie odbędzie się zspotkanie z cyklu Karty Historii poświęcone archiwum Emanuela Ringelbluma  Centrum Kultury Raszyn zaprasza 15 kwietnia (godz.18.00) na monodram Jowity Budnik „Supermenka”. Natomiast grodziskie Centrum Kultury zaprasza również w niedzielę na Arenę Gier. Wiosenna odsłona imprezy dedykowanej całym rodzinom. To spotkanie z planszówkami, grami strategicznymi oraz bitewnymi i.. turniejem FIFA. Start imprezy  o godz. 13.00, apisy na turniej będą przyjmowane od godz. 12.30

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe