Honorowy Obywatel Gminy Brwinów

Brwinowska Rada Miejska chcąc uhonorować Panią Marię Cybulską, przyznała jej tytuł Honorowego Obywatela Gminy Brwinów. Uroczystość wręczenia aktu nadania i pamiątkowego medalu odbyła się 19 stycznia.

Pani Maria Cybulska to mieszkanka Brwinowa, kardiolog i zaangażowana Radna Powiatu Pruszkowskiego. Pełniła ten mandat przez 20 lat. Doskonałą współpracę z Panią Marią wspomina Elżbieta Smolińska, która przez 12 lat była starostą pruszkowskim. Przyznała, że jako radna dobrze reprezentowała interesy brwinowian i zgłaszała liczne wnioski dotyczące modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Brwinów.

Głos zabrała także Agnieszka Kuźmińska, członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, która reprezentowała na uroczystości marszałka Adama Struzika. Pani Maria Cybulska została uhonorowana okolicznościowym medalem Pro Mazovia podkreślającym, że działalność radnej Cybulskiej i jej praca na rzecz gminy i powiatu przyczyniała się także do rozwoju województwa mazowieckiego.

Akt nadania honorowego obywatelstwa oraz pamiątkowy medal został wręczony przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie – Marka Winiarskiego. Uroczystość uświetnił występ Piotra Płuski, który zaprezentował piosenki z musicali, w których występował, m.in. z „Notre Dame de Paris”, „Les Miserables” i „Skrzypka na dachu”. Wybrane utwory podkreślały charakter uroczystości, która odbyła się „w taki piękny wieczór”.

Wzruszona pani Maria Cybulska dziękowała wszystkim. – Mieszkam tu od ponad 50 lat i poznałam dużo ludzi, wśród moich przyjaciół był też Wacław Kowalski… Niezwykła to chwila, kiedy moje miasto przyznaje mi honorowe obywatelstwo – powiedziała w swoim wystąpieniu i jednocześnie dzieliła się refleksjami. – Praca w radzie dawała mi zadowolenie i satysfakcję. Zadawałam sobie jednak pytanie, czy moi mieszkańcy, moi wyborcy są ze mnie zadowoleni – mówiła.

Z odpowiedzią na to pytanie pospieszył burmistrz Kosiński – zarówno głosy uzyskiwane w kolejnych wyborach, jak też decyzja Rady Miejskiej oraz gratulacje składane jej tego wieczoru, są potwierdzeniem, że społeczność gminy Brwinów – i nie tylko gminy – wysoko ceni jej zaangażowanie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.