Grodziskie „Sploty” już po raz szósty!

Impreza

Grodziskie Spotkania Wielokulturowe „Sploty” na trwałe wpisały się w kalendarz imprez w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku impreza obywa się pod hasłem „Światło ze wschodu”.

– Chcemy pokazać jedyny w swoim rodzaju splot łączący nas – historycznie i współcześnie – z mieszkańcami Wschodu, tymi bardziej i mniej znanymi, wartymi bliższego poznania. Motywem przewodnim, który określa nasz festiwal, jest w tym roku drzewo oliwne, symbol kultur krajów kojarzonych z basenem Morza Śródziemnego, a jednocześnie znak pokoju i pojednania, honoru, dumy i wolności. Oczywiście nie zabraknie również tematów, do których wracamy co roku, związanych z przeszłością Grodziska – zaznaczają organizatorzy .

Grodziskie „Sploty” startują już 15 lutego od spotkania dla młodzieży pod szyldem „Ratujący i ratowani”, które odbędzie się w Mediatece o godz. 13.00. Cały festiwal będzie trwać aż do 3 marca!

W programie imprez znalazły się ciekawe wykłady, koncerty, prelekcje, spacery i warsztaty. – Wszystko po to, aby jak najlepiej i jak najatrakcyjniej wybrzmiała idea bogactwa wynikającego z wielości i różnorodności, wzajemnej tolerancji i gotowości na spotkanie z innym, który może opowiedzieć coś ważnego o mnie, dodać coś do mojego postrzegania świata. Jeśli jesteście ciekawi tego spotkania, zapraszamy Was do wspólnej podróży, w poszukiwaniu światła ze wschodu – podkreślają organizatorzy.

Szczegółowy harmonogram znajdziecie na plakacie poniżej:

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8930

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8414

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16