Debata o pociągu EN95 – „15 lat Mazovii na szlaku WKD”

Kolej

30 sierpnia w Wolskim Centrum Kultury odbędzie się debata poświęcona historii zespołu trakcyjnego serii EN95. Jest to jedyny w swoim rodzaju prototyp, który do dziś porusza się po szlaku WKD.

Po tym wstępie złośliwi powiedzą, że: „oczywiście EN95 porusza się, ale gdy nie jest zepsuty”. Fakt jest taki, że pociąg ten miał trudniejszy okres w swojej karierze. Niektórzy mówili o nim „pociąg widmo”, a jeszcze inni robili zdjęcia gdy tylko pokazał się na szlaku WKD. Fakt jest taki, że to ciekawy pojazd, który odmienił spółkę i warto o nim porozmawiać oraz zgłębić jego historię.

– Wydarzenie jest organizowane pod patronatem spółki WKD przez Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD, działające m.in. przy Izbie Tradycji EKD/WKD – we współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskami skupiającymi pasjonatów oraz ekspertów z dziedziny kolejnictwa, w tym z zakresu budowy oraz eksploatacji taboru kolejowego – informuje przewoźnik.

Panel dyskusyjny ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy kto tylko ma na to ochotę. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z historycznymi aspektami budowy i eksploatacji pojazdu EN95 na linii WKD w latach 2004-2019.

Debata odbędzie się w dniu 30 sierpnia br. (piątek) o godz. 18.00 w Warszawie, w filii Wolskiego Centrum Kultury „Otwarta Kolonia” przy ul. Górczewskiej 15.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Debata o pociągu EN95 – „15 lat Mazovii na szlaku WKD””

 1. xD pisze:

  Nic nie odmienił, nic nie zmienił, ot kolejny bubel z wielu z pesy bydgoszcz(Pojazdy Eksperymentalne Szczególnie Awaryjne), co prawda w porównaniu z en97, paskudnymi mrówami to jest to konstrukcja lepsza ale i tak nic ciekawego
  Ogólnie wkd z en94 powinna się przenieść od razu na en100 a jakby to ode mnie zależało to bym napięcia nie zmieniał i dalej en94 popylał bo były najlepsze

 2. aaassssssssssss pisze:

  Wspólny bilet na całą drugą strefę w WKD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Anonim pisze:

  Najlepszy skład WKD, ponieważ jest jednoprzestrzenny.

 4. Kishota pisze:

  Nie wierzę… Jestem ciekaw kto za to płaci i czy naprawdę nie ma na co innego kasy wydawać

 5. Anonim pisze:

  Jest to najlepszy skład WKD. Dlaczego? Bo jest jednoprzestrzenny.

 6. pasjonat wkd pisze:

  Szkoda, że ta debata nie jest np. w Gdańsku.. co ma Wola z tą kolejką? chyba tylko tyle, że kawałeczek przejeżdża przez dzielnicę Wola…

 7. Gość. pisze:

  To jest perła nie jakaś mazovia

 8. Bydle pisze:

  Nikt tego pociągu tak nie nazywa. Dlaczego lansujecie to na sile? Zreszta i tak już mało kto czyta te wasze biuletyny ze zmyślonymi informacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły