Komunikacja miejska w Pruszkowie: nowe fakty!

Region

Linie komunikacji miejskiej w Malichach, Tworkach, na Żbikowie i Bąkach oraz kasowniki ZTM w tej komunikacji, dzięki którym byłby wspólny bilet - to pomysły władz Pruszkowa na problem poruszania się po mieście.

Andrzej Kurzela widzi potrzebę zorganizowania komunikacji miejskiej w najdalszych dzielnicach, czyli na Bąkach, Malichach i Tworkach. Według niego szczątkowa istnieje już na Żbikowie, ale i tam trzeba ją rozwinąć. W planach władz miejskich jest stworzenie dwóch linii. Pierwsza łączyłaby Tworki z Malichami, a druga jeździłaby z dworca PKP Pruszków przez Bąki do dworca PKP Piastów. – W tej sprawie porozumieliśmy się już z burmistrzem Piastowa – zdradził Kurzela.

Początkowo władze Pruszkowa chciały, aby linie miejskie obsługiwał ZTM. Wiceprezydent Kurzela na środowym spotkaniu z dyrektorem ZTM, Leszkiem Rutą usłyszał jednak kategoryczne "nie". ZTM może jedynie zamontował własne kasowniki w autobusach komunikacji, o którą musi zatroszczyć się władza miasta.

Najprawdopodobniej zostanie ogłoszony przetarg na firmę obsługującą komunikację w Pruszkowie. Koszty, jakie za zamontowanie kasowników ZTM musiałoby ponieść miasto, nie są w tej chwili możliwe do ustalenia. ZTM chce bowiem najpierw znać przebieg tras i ilość przystanków. Te są dopiero w fazie planowania. Czekamy zatem na ruch władz miasta.

Komunikacja miejska jest potrzebna już od dawna, gdyż z najdalszych dzielnic Pruszkowa dostęp do centrum jest bardzo utrudniony. Ostatnio również konieczność powstania sieci komunikacyjnej ponaglił pomysł wprowadzenia parkometrów w centrum miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.