Kolejna inwestycja drogowa w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej rozpoczęto kolejną inwestycję. Tym razem prace budowlane toczą się na ul. Sosnowej, Kolejowej i 11 Listopada.

Dzięki nowej inwestycji drogowej możliwe będzie połączenie ścieżek rowerowych w Podkowie Leśnej i stworzenie spójnej sieci dróg dla rowerów. Jakie prace będą przeprowadzone?
Na odcinku ul. Sosnowej od ul. Akacjowej do Kolejowej zostanie zmodernizowana jezdnia. Na ul. Kolejowej od ul. Sosnowej do 11 Listopada zbudowany będzie ciąg pieszo rowerowy z wyłączeniem ruchu samochodowego. Do tego przeprowadzona będzie modernizacja skrzyżowania ul. Kolejowej i 11 Listopada.

Dwa odcinki ciągu pieszo-rowerowego będą budowane w ramach operacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 dla zadania pn. „Rowerem przez Podkowę”. Pierwszy – to fragment między ul. Sosnową a 11 Listopada – będzie miał 3,5 m szerokości i 74 m długości. Drugi odcinek będzie łącznikiem ul. Zachodniej i Gołębiej w Owczarni, będzie biegł wzdłuż ul. Zachodniej.

Dodatkowo na terenie WKD Podkowa Leśna Wschodnia powstanie punkt postojowy. Będzie to wiata ze stojakami w kształcie litery U ze stali nierdzewnej. Przystanek dla rowerów pozwoli na podzielenie pokonywanej trasy na odcinki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.