Kłopoty z wodą nie tylko w Piastowie

Region

We wtorek informowaliśmy o utrudnieniach w dostępie wody na terenie Piastowa. Jak się okazało, problem jest większy i dotyczy także Pruszkowa, Ursusa i przede wszystkim Reguł.

Na terenie Piastowa, Pruszkowa i Ursusa pojawiły się informacje mówiące o obniżeniu ciśnienia wody lub jej braku od 21 kwietnia od godz. 8.00 do odwołania. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podało, że powodem jest awaria magistrali wodociągowej zasilającej wyżej wymieniony rejon.

W MPWiK dowiedzieliśmy się, że do awarii doszło kilka dni temu pod trawnikiem przy Alejach Jerozolimskich na wysokości Reguł. Pękła rura na terenie budowy. Okoliczni mieszkańcy w ogóle nie mają wody w kranach. Udostępniono im cztery beczkowozy. W Pruszkowie, Piastowie i Ursusie może występować obniżenie ciśnienia wody, choć mieszkańcy na razie tego nie zaobserwowali.

Do naprawy awarii przystąpiono we wtorek w godzinach przedpołudniowych. Wcześniej tak inwazyjne pracy były niemożliwe ze względu na żałobę narodową. MPWiK przypuszcza, że awaria zostanie usunięta do środowego wieczora.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.