Kładka w Milanówku na nowo

Milanówek

Kładka nad torami PKP w Milanówku zostanie wybudowana od nowa. Urząd wybrał wykonawcę nowej przeprawy.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy Was o przetargu, jaki ogłosił milanowski magistrat, na budowę kładki nad torami PKP w ciągu ul. Przejazd. Nowa przeprawa zastąpi obecną, która mimo doraźnych remontów, potrzebowała gruntownego remontu.

Nowa kładka będzie wybudowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że jedna firma będzie odpowiadała zarówno za projekt, jak i za wykonanie obiektu. Wykonanie tego zadania zdecydowanie polepszy komfort życia mieszkańców zarówno północnej, jak i południowej części naszego miasta – zaznacza Piotr Remiszewski, burmistrz gminy Milanówek.

Inwestycję rozłożono na dwa etapy. Pierwszy – przygotowanie dokumentacji technicznej, drugi – budowa. Nowa kładka będzie miała wymienioną nawierzchnię (na antypoślizgową), balustrady będą odtworzone. Przeprawa zyska także nowe oświetlenie.

Gmina planowała przeznaczyć na ten cel 953 tys. zł. Przetarg został rozstrzygnięty, a wykonawca wyłoniony spośród kilku chętnych. Najniższa oferta opiewała na 998 tys. zł, jednak nie ona zwyciężyła. W końcowych rozrachunkach punktacji wygrała firma PRB MOSTY z Piaseczna z ofertą na przeszło 1 mln zł. W wybraniu oferty przeważyła większa ilość punktów za „doświadczenie osób do realizacji zamówienia (kierownika budowy)”.

Jakie terminy ma wykonawca zadania? Do 30 kwietnia musi opracować dokumentację projektową, a do 29 września – zakończyć roboty budowlane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kładka w Milanówku na nowo”

  1. Brwinowianin pisze:

    Milanówek dba o swobodną komunikację dla mieszkańców Milanówka, a burmistrz Brwinowa tylko obiecuje od 10 lat…że też zbuduje 🙂 heh…

  2. fsg pisze:

    a od kiedy takie kładki mogą być na tej linii? Przecież PKP twierdziło że to nielegalne i kazali zdjąć tą w pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły