Jutro wznowienie rozmów na WKD

WKD

Już jutro kolejna tura rozmów między władzami spółki WKD a kolejarzami. Czy strony dojdą w końcu do porozumienia?

Przypomnijmy: kolejarze ze Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce walczą o podwyżkę płac na WKD. Kolejne spotkania mediacyjne nie rozwiązywały sporu, a 15 listopada doszło do strajku ostrzegawczego. Kolejarze zapowiedzieli wówczas, że jeśli nie dojdzie do porozumienia podczas kolejnego spotkania, zorganizują strajk generalny.

Ostatnia rozmowa odbyła się we wtorek, 5 grudnia. Po wielu godzinach trudnych negocjacji Zarząd Spółki WKD przystał na propozycję ZZMK i wypłaci 11 grudnia jednorazowo 1 700 zł brutto wszystkim pracownikom.

– Jednocześnie strony ustaliły, że wypłata przedmiotowego świadczenia wyczerpuje żądania płacowe Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce dotyczące bieżącego, 2023 roku. Kolejne spotkanie mediacyjne obejmujące negocjacje w zakresie żądań strony związkowej na rok 2024, odbędzie się z udziałem mediatora w dniu 10 stycznia 2024 r. – informuje Spółka WKD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jutro wznowienie rozmów na WKD”

 1. kurara pisze:

  Widać, że nie dojdą do porozumienia 😀

 2. MARK pisze:

  Donek-rudy wam dołóżmy dostanie na to kasę od sholca.

 3. Maszynista WKD pisze:

  18 stycznia strajk generalny na WKD

 4. Anonim pisze:

  Nie wolno im popuścić nawet na krok. Walczcie o swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły