Jest umowa na szkołę w Parzniewie!

Brwinów

Po latach starań w końcu się udało! Chodzi oczywiście o budowę szkoły w Parzniewie. Władze gminy Brwinów podpisały umowę na budowę tej długo wyczekiwanej placówki!

Szkoła w Parzniewie to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji gminnych. Władze gminy do realizacji tego przedsięwzięcia przygotowywały się od wielu lat. A gdy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, wprowadzono zmiany w systemie szkolnictwa i zrezygnowano z gimnazjów. Projekt trzeba było więc zmienić, a sama inwestycja musiała zostać przesunięta w czasie.

Jednak po wszystkich tych perypetiach w końcu udało się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg na budowę szkoły. We wtorek 23 stycznia władze gminy Brwinów podpisały umowę z firmą ARBUD Investment, która będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji. – Wkrótce zaczną się prace przygotowawcze związane z przygotowaniem placu budowy i ruszą pierwsze prace budowlane a sama szkoła powinna być gotowa w I połowie 2026 r. Budowa szkoły w Parzniewie to inwestycja niezwykle ważna dla mieszkańców samego Parzniewa, ale również dla mieszkańców południowego Brwinowa, bowiem właśnie do brwinowskiej „Dwójki” uczęszcza ponad 160 dzieci z Parzniewa (oraz po kilkoro – do innych szkół na terenie gminy). Co zrozumiałe, wraz z wybudowaniem nowej szkoły, ubędzie nam uczniów w tych placówkach – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Budowa szkoły została podzielona na dwie części. W I etapie wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie gmachu szkoły o powierzchni ponad 5,3 tys. mkw, wraz z infrastrukturą techniczną, ścieżkami rowerowymi, drogami, parkingami, placami zabaw (łączna powierzchnia prawie 1,2 tys. mkw), wiatami rowerowymi, baterią 4 zbiorników retencyjnych i wszelkimi przyłączami oraz wyposażeniem. II etap to budowa sali gimnastycznej. Całość ma być przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jest umowa na szkołę w Parzniewie!”

  1. DWA RAZY B pisze:

    Powiedzmy sobie szczerze, ulice Brwinowa i gminy nigdy nie będą czyste, ani równe – za tego burmistrza
    2xB= BRUDNY BRWINÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły