Jest dwóch chętnych na remont Al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

Komorów

Powiat pruszkowski ogłosił przetarg na remont Al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W tym znajdzie się także przebudowa skrzyżowania i jezdni. Do realizacji tego zadania zgłosiło się dwóch chętnych.

Al. Marii Dąbrowskiej znajduje się w Komorowie i jest drogą zarządzaną przez powiat pruszkowski. Jej stan pozostawia wiele do życzenia, dlatego już niebawem droga przejdzie remont. Co zaplanowano w ramach modernizacji?

Zadanie obejmie remont drogi powiatowej na odcinku prawie 1 km wraz z remontem skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdów i chodników. Przebudowę przejdą także skrzyżowania z ul. Waldemara i H. Kotońskiego – tu pojawi się nowa sygnalizacja świetlna i chodniki. W związku z przebudową zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Do zadań wykonawcy będzie też należało przesadzenie drzewa wraz z jego trzyletnim utrzymaniem.

Na realizację projektu wykonawca będzie miał minimum 163, maksymalnie 310 dni od dnia podpisania umowy. Powiat pruszkowski na tę inwestycję przeznaczył 6,6 mln zł.

W postępowaniu wzięły udział dwie firmy. Przedsiębiorstwo EFEKT zaproponowało przeszło 8,6 mln zł za tę pracę. Druga firma – Rokom sp. z o.o. – zaoferowała ponad 5,2 mln zł. Magistrat jeszcze nie podjął w tej sprawie decyzji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jest dwóch chętnych na remont Al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie”

  1. qwerty pisze:

    Dla ścisłości – Waldemara i Kotońsiego to ta sama ulica o różnych nazwach po dwóch stronach ulicy Marii Dąbrowskej, więc:
    ”Przebudowę przejdzie także skrzyżowaniE z ul. Waldemara i H. Kotońskiego”

  2. Dwóch pisze:

    Józek i Heniek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły