Jest dwóch chętnych na remont Al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

Komorów

Powiat pruszkowski ogłosił przetarg na przebudowę al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Jest dwóch chętnych do realizacji tego zadania.

Al. Marii Dąbrowskiej znajduje się w Komorowie i jest drogą zarządzaną przez powiat pruszkowski. Jej stan pozostawia wiele do życzenia, dlatego już niebawem droga przejdzie remont. Co zaplanowano w ramach modernizacji?

Zadanie obejmie remont drogi powiatowej na odcinku prawie 1 km wraz z remontem skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdów i chodników. Przebudowę przejdą także skrzyżowania z ul. Waldemara i H. Kotońskiego – tu pojawi się nowa sygnalizacja świetlna i chodniki. W związku z przebudową zostanie wprowadzona nowa stała organizacja ruchu. Do zadań wykonawcy będzie też należało przesadzenie drzewa wraz z jego trzyletnim utrzymaniem. Wszystko powinno być zrealizowane zgodnie z warunkami Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Na realizację projektu wykonawca będzie miał minimum 163, maksymalnie 310 dni od dnia podpisania umowy. Budżet, jaki powiat przewidział na tę przebudowę to 6,6 mln zł. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Pierwszy oferent PPUH Budowa i Naprawa Dróg Efekt wystartował w postępowaniu z ofertą na 8,3 mln zł, a drugi – Rokom Sp. z o.o. – przeszło 6,4 mln zł. Magistart nie wydał jeszcze decyzji w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Jest dwóch chętnych na remont Al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie”

  1. młody komorów pisze:

    już 2,3 lata temu miał być remont i cisza i dla rowerów tez powinny powstać ścieżki rowerowe

  2. Zapora pisze:

    A gdzie ścieżka rowerowa?

  3. Zzz pisze:

    Nareszcie, najgorszy asfalt w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły