Gmina wybrała wykonawcę biblioteki publicznej w Brwinowie

W Brwinowie przy ul. Grodziskiej powstanie biblioteka. Gmina wybrała już wykonawcę. Niebawem ruszy inwestycja.

Gmina Brwinów przeanalizowała oferty złożone w przetargu na budowę nowoczesnego gmachu biblioteki publicznej. Urzędnicy wybrali najtańszą propozycję. Oferty wahały się od ponad 4,5 mln do ponad 5,5 mln zł. Pierwotnie magistrat zamierzał przeznaczyć na inwestycję prawie 4 mln zł a dokładniej niespełna 3,97 mln zł. Gmina zdecydowała się jednak dołożyć brakujące środki i wybrać ofertę firmy NAFIBUD z Bielska Podlaskiego.

W bibliotece będzie znajdować się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia czasopism, toalety również dla osób niepełnosprawnych, oddział wypożyczalni dla dorosłych, dzieci i młodzieży, sala wielofunkcyjna, pokoje administracyjne, pomieszczenie socjalne oraz techniczne na piętrze.

Wykonawca zbuduje bibliotekę w standardzie energooszczędnym. W budynku mają znajdować się wentylacja mechaniczna z wysokoefektywnym odzyskiem ciepła, powietrzne pompy ciepła, instalacja grzewcza i chłodnicza.

W ramach inwestycji powstanie 6 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Przyszły wykonawca utworzy także miejsca postojowe dla minimum 7 rowerów schowanych pod wiatą. Pod wiatą rowerową planuje się miejsca postojowe o nawierzchni z kostki betonowej. Wiata będzie ustawiona w pobliżu miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Powierzchnia zabudowy wyniesie 586,59 m kw. Na parterze powierzchnia netto ma wynieść 505,52 m kw., w tym użytkowa 443,94 m kw. oraz powierzchnia ruchu 61,58 m kw. Powierzchnia netto piętra technicznego: 58,38 m kw. Budynek będzie miał 2 kondygnacje.

Przyszły wykonawca zamontuje na terenie objętym inwestycją elementy małej architektury, czyli ławki, siedziska, huśtawki, kosze na śmieci i słupek na wideodomofon.

Wjazd do biblioteki publicznej będzie zlokalizowany przy ul. Grodziskiej między budynkami nr 8 oraz 10.

Wykonawca będzie miał 14 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Gmina wybrała wykonawcę biblioteki publicznej w Brwinowie”

  1. Macierewicz pisze:

    Kosinsk jest jak Kaczyński, uważa że może robić co chce. Nie rozumiem tej inwestycji może chodzi o kasiure, jak tu wyprowadzić bokiem.

  2. Klient zero pisze:

    Biblioteki to już przeżytek ale może burmistrz ma za dużo kasy i nie wie co z nią robić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły