Ekolodzy przegrali walkę o autostradę A2

Region

Sąd administracyjny nie podzielił wątpliwości ekologów protestującychprzeciw budowie autostrady A2. Ich skarga została odrzucona i nie będzie miała wpływu na prace drogowców.

Działacze stowarzyszenia Ekologiczny Ursynów złożyli skargę w zeszłym roku. Zarzucali drogowcom, że w projekcie nie uwzględnili dodatkowych wariantów przebiegu trasy, źle zaprojektowali zbiorniki retencyjne oraz błędnie obliczyli natężenie hałasu przy autostradzie. Twierdzili również, że doprowadzenie autostrady do stolicy spowoduje, że w mieście pojawi się ogromna ilość TIR-ów.

Sąd pierwszej instancji odrzucił zażalenia protestujących, którzy od razu zapowiedzieli skierowanie sprawy do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Drogowcy cieszą się z tej decyzji. Marcin Hadaj, rzecznik GDDKiA podkreśla, iż teraz nic nie stanie na przeszkodzie budowy 94 kilometrowego odcinka autostrady.

W maju mają zostać złożone wnioski o pozwolenie na budowę pięciu aktualnie projektowanych odcinków autostrady A2. Prace powinny ruszyć najpóźniej w październiku 2010. Cały odcinek trasy łączącej Warszawę i Łódź ma być gotowy do maja 2012, tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.