Dzik jest dziki i niech w dziczy pozostanie…

Podkowa Leśna

Dziki w mieście, nawet mieście-ogrodzie, to duży problem. Stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt. W Podkowie Leśnej postanowiono zwrócićje naturze.

Przez ostatnie tygodnie w Podkowie Leśnej odnotowano wzrost zgłoszeń dotyczących dzików w mieście. Aby zapobiec dalszemu ich wkraczaniu do miasta, urząd rozpoczął akcję rozwieszania tzw. dyspenserów. Są to specjalne koszyczki ze środkiem odstraszającym dziki – Hukinolem. Będą one rozwieszane na drewnianych palikach w ciągu najbliższych dni.

Środek ten ma charakterystyczny, intensywny zapach odstraszający dziki. Będzie wyczuwalny w okolicach ulic: Kwiatowej, Parkowej, Wrzosowej, Sienkiewicza, Słowackiego, Mickiewicza, Irysowej i Storczyków. Hukinol jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Jego zapach może się utrzymywać nawet przez 2 tygodnie, przy normalnych opadach deszczu.

Jeśli zauważycie takie koszyczki, nie zdejmujcie ich!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.