Dworzec na stacji Podkowa Leśna Główna w remoncie

Podkowa Leśna

Warszawska Kolej Dojazdowa buduje drugi tor między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. W ramach inwestycji zmienia się również dworzec na stacji Podkowa Leśna Główna.

Dworzec WKD na stacji Podkowa Leśna Główna to bardzo klimatyczny budynek. I nie ma się co dziwić, bowiem obiekt znajduje się pod opieka konserwatora zabytków. Obecnie dworzec i jego najbliższe otoczenie przechodzą modernizację.

W budynku dworca prowadzony jest remont pomieszczeń technicznych, powstaje tu pomieszczenie dla dyżurnego ruchu oraz pomieszczenia magazynowego. W budynku znajduje się część restauracyjna, a z niej zostanie wydzielone pomieszczenie na kasy oraz zaplecze socjalne.

Prace swoim zakresem obejmą również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, naprawę ubytków w dachu oraz pomalowanie elewacji. Warto zaznaczyć, że projekt modernizacji przygotowano na podstawie historycznej dokumentacji zdjęciowej. W oparciu o dokumentację przedwojenną przygotowano również projekt placu.

Przy budynku dworca pojawiła się nowa wiata rowerowa, zamontowano nowe lampy oraz elementy małej architektury.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Dworzec na stacji Podkowa Leśna Główna w remoncie”

  1. BDSM pisze:

    Badziewny , powinni wybudować nowoczesny dworzec i nie mieć sentymentu do gówna, gdyby takim „sentymentem” kierował się świat rozwój stanąłby w miejscu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły