Drugie podejście do przetargu na rewitalizację stawu w Brwinowie

Brwinów

Pod koniec maja informowaliśmy Was o planowanej rewitalizacji akwenu w Parku Miejskim. Jeden przetarg został unieważniony, drugi jest w trakcie rozstrzygnięcia.

Staw w Parku Miejskim im. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej w Brwinowie ma powierzchnię prawie 5 tys. mkw. W ubiegłym roku utrzymanie porządku powierzono pożytecznym bakteriom. W tym roku zdecydowano się na bardziej radykalne kroki – wschodnia część stawu będzie mechanicznie oczyszczona.

Etap I rewitalizacji podzielono na trzy zadania. Pierwsze – wydobycie osadu z dna oraz oczyszczenie stawu z połamanych drzew i gałęzi oraz wycięcie drzew zagrażających bezpieczeństwu. Muł wybrany z dna wykonawca powinien zdeponować w deponatorach.

Drugie – wprowadzenie nowych nasadzeń wg projektu pracowni projektowej Architriada z Pruszkowa. Przewidziano tutaj posadzenie 8 gatunków roślin. Będą to: tatarak zwyczajny, kosaciec wodny, krwawnica pospolita, oczeret jeziorny, pałka wąskolistna, grzybień, grążel żółty oraz turzyca zwisła. W sumie prawie 7,4 tys. sztuk roślin. Wykonawca będzie musiał także kontrolować stan roślin co najmniej dwa razy w tygodniu.

Ostatnie zadanie w ramach etapu I to aeracja zbiornika wodnego. Innymi słowy: napowietrzanie wody, co przyczyni się do prawidłowego poziomu tlenu w wodzie, zmniejszenia ilości glonów oraz ograniczenia nieprzyjemnego zapachu.

Na tę inwestycję gmina Brwinów zamierzała przeznaczyć 500 tys. zł. Do przetargu przystąpiła jedna firma – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nowapol Krzysztof Krygier z Czosnowa z ofertą opiewającą na 497 tys. zł.

O dalszych krokach magistratu w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco. Pod koniec maja informowaliśmy Was o planowanej rewitalizacji akwenu w Parku Miejskim. Jeden przetarg został unieważniony, drugi jest w trakcie rozstrzygnięcia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.