Dożynki w Brwinowie

Brwinów

W miniony weekend 19-20 sierpnia w Brwinowie odbyły się dożynki gminne. W programie znalazły się gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz występy zespołów muzycznych.

Piękna pogoda i koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Zakopower” przyciągnęły do Brwinowa w sobotni wieczór nie tylko mieszkańców gminy. Muzycy wspaniale rozbawili publiczność, a za gromkie brawa dziękowali bisami.

W niedzielę dożynki rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. św. Floriana. Po południu przy brwinowskim Pałacu Kultury na mieszkańców i gości czekały liczne atrakcje. Był konkurs wiedzy o gminie Brwinów zorganizowany przez Biuro Promocji, a także ekogra przygotowana przez Straż Miejską. Gminny Ośrodek Kultury zaprosił dzieci do zabawy i wspólnego  zbudowania makiety Brwinowa. Dzieci tworzyły również ziołowe portrety i malowały tęczę. W konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Komitet Rewitalizacji nagradzana była umiejętność rozpoznawania gatunków drzew na podstawie kształtu liści.

Biblioteka Publiczna przygotowała stoisko, na którym uczestnicy imprezy mogli zakupić książki, a w punkcie Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na najmłodszych czekały baloniki, kolorowanki, krzyżówki, łamigłówki oraz słodkości i orzeźwiającą lemoniada.

Popołudniowe występy rozpoczął koncert znanego lokalnej publiczności zespołu „Kwiaty Żółwina” muzyków żółwińskiego Klubu Seniora, a licznych miłośników miejskich potańcówek przyciągnęły tańce pod chmurką. Publiczność bawiła się przy melodiach i piosenkach „Kapeli Warszawskiej im. Staśka Wielanka”. Taneczna impreza trwała do wieczora.

 

Biuletyn Gminy Brwinów

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.