CPK kończy program dobrowolnych nabyć

CPK

Tylko do 7 kwietnia będzie można jeszcze zgłosić się do programu dobrowolnych nabyć na terenie przyszłego lotniska w gminie Baranów. Analogiczny program ruszy niebawem dla obszaru okołolotniskowego.

Program dobrowolnych nabyć potrwa do 7 kwietnia. Do tego czasu właściciele działek znajdujących się na terenie planowanego lotniska CPK mogą przystąpić do programu i odsprzedać swoją działkę po preferencyjnych cenach. Jeśli nie skorzystają z tej propozycji, domyślnym sposobem pozyskania nieruchomości będzie mniej korzystne wywłaszczenie za odszkodowaniem.

Celem było pozyskanie minimum 2/3 terenu pod lotnisko w programie dobrowolnych nabyć. Jednak spółka informuje, że pułap ten udało się już osiągnąć.

Konrad Majszyk, rzecznik CPK – Cieszymy się z sukcesu PDN i z tego, że dzięki niemu procedura wywłaszczeń za odszkodowaniem będzie dotyczyła jak najmniejszej grupy osób. Mamy nadzieję, że po ostatnich dniach Programu liczba mieszkańców objętych taką formą zbycia jeszcze bardziej zmaleje.
Program dobrowolnych nabyć niebawem przeniesie się na obszar okołolotniskowy, a następnie na obszar węzła kolejowego i inwestycji towarzyszących.

Według danych spółki zgłosiło się prawie 1000 właścicieli dysponujących terenem o łącznej powierzchni 2,8 tys. ha. CPK wykupił ponad 500 ha gruntów, a ponad 1 tys. ha jest na etapie uzgodnień lub uzyskiwania zgód korporacyjnych.

– Dzięki szybkiemu tempu wykupów już na początku tego roku, na terenie lotniska ruszyły prace rozbiórkowe stanowiące wstęp do właściwych robót budowlanych. Do tego pierwsze przeprowadzki organizowane i finansowane przez spółkę CPK już za nami. W tej chwili, we współpracy i w zgodzie z mieszkańcami, realizujemy kolejne – podkreślił Majszyk.

Program dobrowolnych nabyć trwa od ponad dwóch lat, program teraz będzie wygaszany. Właściciele mogli liczyć na korzystną wycenę odkupu nieruchomości: 120% wartości gruntu i 140% wartości budynku. Były to też możliwości wyceny uwzlędniającej wartość odtworzeniową nieruchomości bez stopnia amortyzacji. CPK zaoferowało także dodatkowe usługi – sfinansowanie przeprowadzki i obsługi prawnej całej procedury, konsultacje z doradcą zawodowym i szkolenia.

Informacje o PDN można uzyskać na www.twojpdn.pl, mailowo, pisząc na adres pdn@cpk.pl lub telefonicznie, dzwoniąc na nr 539 188 404.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “CPK kończy program dobrowolnych nabyć”

  1. GTV pisze:

    Decyzją naczelnika państwa, kaczyńskiego, nakazuje się eksmisje plebsu za odszkodowaniem (worek kartofli i rok abonamentu TVP gratis) z terenów planowanych pod CPK imieniem kaczyńskiego.

  2. Z pisze:

    I cena 7zł za metr taką ofertę otrzymałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły