Co ze starym budynkiem „Okeja”? Przyjdź na spotkanie

Brwinów

Burmistrz Arkadiusz Kosiński zaprasza 9 stycznia 2024 r. na spotkanie dotyczące funkcjonowania budynku przy ul. Wilsona 2, gdzie dawniej mieścił się ośrodek kultury.

Co proponuje Gmina Brwinów i w jaki sposób wyremontowany budynek może służyć mieszkańcom? Jakie są potrzeby brwinowskich organizacji pozarządowych i społeczników? Przyszłości dawnej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury będzie poświęcone spotkanie, które odbędzie się we wtorek 9 stycznia 2024 r. o godz. 18 w sali OSP przy ul. Pszczelińskiej 3 w Brwinowie.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński już kilka miesięcy temu zadeklarował, że budynek znajdujący się przy ul. Wilsona 2, tuż przy rondzie Wacława Kowalskiego w Brwinowie, nie zostanie wystawiony na sprzedaż, lecz w dalszym ciągu będzie służyć społeczności  miasta i gminy. Pomysł stworzenia w kilkunastotysięcznym mieście ośrodka organizacji pozarządowych jest nowatorski – tego typu obiekty funkcjonują zazwyczaj w dużych miastach lub miastach powiatowych. Burmistrz już zapowiedział, że chce udostępnić harcerzom dwa pokoje, które będą mogły służyć jako harcówki lub zuchówki. Swoje miejsce mają znaleźć tam również stowarzyszenia, kluby sportowe, fundacje oraz grupy nieformalne i aktywni mieszkańcy. W wypracowaniu pomysłu uczestniczyć będą eksperci z Fundacji Obserwatorium, którzy poprowadzą spotkanie w styczniu i kolejne na początku lutego. Sięgając do swojej wiedzy i bogatego doświadczenia opracują rekomendowany model funkcjonowania centrum aktywności w Brwinowie.

Fundacja Obserwatorium realizowała już podobne działania w odniesieniu do instytucji kultury i jednostek samorządu terytorialnego, zarówno planując nowe działania, jak też dokonując ewaluacji. Jej eksperci są też od lat związani z sektorem pozarządowym:

Wojciech Gorczyca jest konsultantem zarządzania i strategii w instytucjach kultury. Kierując przez wiele lat dużymi zespołami pracowników, stworzył autorskie narzędzia zarządzania współpracą i dialogiem. Opracowuje strategie rozwojowe instytucji i przedsiębiorstw.

Karol Wittels to socjolog i politolog, stypendysta MKiDN, laureat nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego „Innowacyjny Menadżer Kultury”, członek zespołu ds. społecznych przy opracowywaniu Strategii Warszawa 2030, konsultant, koordynator i autor raportów dotyczących różnego rodzaju działalności, rozwoju kultury, kompetencji lokalnych liderów oraz działań animatorów.

Teraz, gdy prace modernizacyjne dobiegają już końca, czas na wspólne wypracowanie zasad funkcjonowania nowego miejsca i jego regulaminu. Przez dziesięciolecia adres „ul. Wilsona 2” tętnił życiem kulturalnym. Rok 2024 otworzy nową kartę w historii budynku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Co ze starym budynkiem „Okeja”? Przyjdź na spotkanie”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Bardzo dobra decyzja Pana Burmistrza o utrzymaniu substancji w zasobach miasta! Teraz trzeba będzie ustalić kto będzie miał prawo i w jakim zakresie korzystać z budynku. Prawo korzystania z budy nku będzie wymagało podpisania szczegółowych umow z użytkownikami, ich obowiązków i praw oraz zasad partycypacji w kosztach bieżących utrzymania budynku, w tym kosztów mediow. Nie wyobrażam sobie, aby wszystkimi kosztami obciążyć miasto a pośrednio mieszkańców. Najłatwiej jest wydawać pieniadze nie swoje, czyli ściągnięte z podatników. Ciekawe, jakie będą zrodla finansowania przedsięwzięcia? Przypomnę, że każdy pieniądz pożyczony, z dotacji kosztuje i obciąża nas mieszkańców. Oczekiwalbym mądrych decyzji chroniących nasze portfele.

 2. Piast pisze:

  Precz z PO. Poieram

 3. Małgorzata Milcarek pisze:

  Było obiecane harcerzom z brwinowskiego ZHR. Obecnie przygarnął i Grodzisk.

 4. widel pisze:

  wybory, wybory już tuż tuż.
  inwestycje, konsultacje a drogi dziurawe, .

 5. Precz z PO pisze:

  Lepiej niech się nasz burmistrz zastanowi co dalej z największym koszmarem tego miasta, czyli zapchanymi studzienkami deszczowymi na skutek zaniedbywania w sprzątaniu ulic, jak również – nawiązując do tematu, co dalej z tak zwaną „amerykanką” – czyli ten straszący swoim wyglądem dom w centrum miasta !?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły