Co z budową podstawówki w Parzniewie?

Brwinów

We wrześniu władze gminy Brwinów ogłosiły przetarg na budowę wyczekiwanej przez wielu mieszkańców szkoły podstawowej w Parzniewie. Do przetargu zgłosiło się kilka firm. Co dalej z tą inwestycją? Sprawdziliśmy.

Plany budowy kompleksu szkolno-przedszkolnego w Parzniewie sięgają 2012 r. Władze gminy pozyskały wtedy teren przy ul. Przyszłości, na którym ma zostać wybudowana szkoła. Gmina miała przejąć również działkę od Agencji Nieruchomości Rolnych. Jednak reforma oświaty i likwidacja ANR sprawiły, że inwestycję trzeba było zaprojektować od nowa. W ubiegłym roku gmina zleciła przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę szkoły podstawowej.

Projekt jest już gotowy, wiec gmina ogłosiła przetarg na budowę podstawówki w Parzniewie. Chętnych na realizację inwestycji nie brakowało. Aż 11 firm zgłosiło swoje oferty do przetargu. Najniższa z nich opiewała na kwotę prawie 79,5 mln zł. Mimo tak dużego zainteresowania przetarg trzeba było unieważnić. – Zamawiający gmina Brwinów zawiadamia, że unieważnia postępowanie, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może tej kwoty podwyższyć – czytamy w dokumentacji.

Jak ma wyglądać podstawówka w Parzniewie? W nowej szkole ma się znaleźć 18 sal lekcyjnych dedykowanych dla klas 0-8, dwie sale językowe, jedna sala komputerowa, pomieszczenia do zajęć socjoterapeutycznych przystosowane dla osób niepełnosprawnych z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz wraz z aneksem kuchennym i odrębnym węzłem sanitarnym (wc, prysznic). W budynku będą się znajdować również: świetlica, biblioteka, pokój nauczycielski z aneksem kuchennym i węzłem sanitarnym, a także gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny oraz toalety dostosowane do wieku dzieci i szatnia dla 450 uczniów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Co z budową podstawówki w Parzniewie?”

 1. Brwinek pisze:

  Niech brwinow zajmie się swoimi mieszkańcami.

 2. Janek z Parzniewa pisze:

  Przecież dzieci z Parzniewa uczęszczają do 2-ki. Niech Puszków wybuduje kolejną szkołę, aby odciążyć SP nr 2.

  • Stawik pisze:

   Ale oficjalnie to są dzieci z Pruszkowa a nie z Parzniewa. Zresztą będą miały nawet bliżej do szkoły.

 3. Chce mieszkać w Pruszkowie pisze:

  450 uczniów ? Kpina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły