Co łączy lodówkę i kopertę? Ogólnopolska akcja dotarła do Brwinowa.

Brwinów

Brwinowska Straż Miejska zaangażowała się w działania propagujące akcję „Koperta życia”. Jest skierowana głównie do osób starszych, zwłaszcza przewlekle chorych. To zdecydowanie zwiększy szansę na ratunek w razie zagrożenia życia.

„Koperta życia” to ogólnopolska akcja, do której zaproszono osoby starsze, przewlekle chore. Czym jest owa koperta? Jest to specjalnie przygotowane opakowanie wykonane ze sztucznego tworzywa, zamykane na zatrzask, zawierające ulotkę, magnes na lodówkę z numerem telefonu alarmowego 112 i druk – kartę informacyjną – w której należy podać najważniejsze dane dotyczące m.in. stanu zdrowia jej posiadacza.

Karta informacyjna zawiera wszystkie potrzebne do ratowania życia informacje o pacjencie. Są to dane osobowe (potrzebne w razie hospitalizacji) oraz informacje o przebytych chorobach i doznanych urazach.
Co łączy ją zatem z lodówką? Każdy ma ją w domu, w większości w kuchni, zatem najłatwiej będzie ją znaleźć ratownikom i dotrzeć do karty informacyjnej. Miejsce przechowywania należy oznaczyć magnesem dołączonym do zestawu.

Przygotowane dla seniorów zestawy już czekają w siedzibie Straży Miejskiej – osoba zainteresowana bądź jej bliscy mogą odebrać specjalną kopertę bezpośrednio w dyżurce przy ul. Grodziskiej 12. – Funkcjonariusze straży miejskiej rozdający zestawy w razie potrzeby będą udzielali instruktażu, jak wypełnić i przechowywać kartę informacyjną – powiedziała komendant. Wypełniona karta jest ważna przez jeden rok, ale dane w razie jakiejkolwiek zmiany należy aktualizować na bieżąco.

Koperta Życia” jest przeznaczona wyłącznie dla służb medycznych i ratowniczych – podkreśla Izabela Koźbiał – nie ma potrzeby jej udostępniania osobom postronnym. Wspólna troska o zdrowie ma pomóc w budowaniu bezpieczeństwa seniorów – zainteresujmy się naszymi seniorami i zadbajmy o to, aby posiadali swoje „Koperty Życia” – dodaje na zakończenie komendant.

Szczegóły dotyczące akcji znajdziecie na stronie kopertazycia.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Co łączy lodówkę i kopertę? Ogólnopolska akcja dotarła do Brwinowa.”

 1. dziadu pisze:

  A co, jak mnie męczą hemoroidy…? Jak żyć?

 2. kabareciarz pisze:

  Ze spisem chorób to do kopertowego ogryzka z senatu. On to zrozumie …

 3. zniesmaczony pisze:

  niedawno napisałem list do kancelarii prezydenta rp , o pozbawienie mnie obywatelstwa ponieważ … ( moja słodka tajemnica co napisałem ) i nic , bez odzewu … jeżeli urzędnik takiej wagi nie potrafi przeczytać a potem odpisać to co mogą mniejsze misie z podrzędnych urzędów ? jeszcze mniej ??

 4. Zapora pisze:

  Kopertè i lodówkę łączy Marszałek senatu grodzki -zabójcze koperty miał.

 5. Dziad pisze:

  Boję się, że jak zacznę tam wpisywać co mi dolega, to miejsca nie starczy.

 6. Malo odpowiedzialnie pisze:

  Rozumiem rozumiem ale naprawdę jakakolwiek procedura medyczna zostanie wykonana na podstawie jakiejś kartki,. która może być uzupełniona dobrze albo źle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły