Brwinowski urząd likwiduje bariery

Brwinów

Dzięki dofinansowaniu z PFRON w budynkach Urzędu Gminy Brwinów pojawi się szereg ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami.

Coraz więcej urzędów i instytucji przystosowuje swoje budynki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest Urząd Gminy Brwinów. W jego budynkach niebawem znajdą się urządzenia, dzięki którym magistrat będzie dostępny dla wszystkich.

Brwinów otrzymał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadanie „Poprawa dostępności budynków Urzędu Gminy w Brwinowie” w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup krzeseł ewakuacyjnych, które w razie niebezpieczeństwa pomogą w szybkiej i bezpiecznej ewakuacji osób z niepełnosprawnościami. W Biurze Obsługi Interesanta pojawią się zestawy MÓWiK. Są to urządzenia dla osób z problemami z porozumiewaniem się za pomocą mowy, które przekształcają symbole w całe zdania i wypowiedzi, odczytywane przez syntezator mowy.

Ponadto zarówno w budynku przy ul. Grodziskiej, jak i przy ul. Kościuszki zostaną zamontowane tabliczki z pismem Braille’a, mikrokodami NFC, a także nadajniki systemu informacyjno-nawigacyjnego umożliwiające odczyt informacji np. za pomocą aplikacji w telefonie. Zaplanowano też plan tyflograficzny pokazujący rozkład pomieszczeń w budynku.
Przed gmachem przy ul. Grodziskiej stanie także wykonany z brązu model budynku. Dzięki niemu osoby niewidome i niedowidzące będą mogły go „zobaczyć”, a osoby widzące będą mogły zobaczyć go w całej okazałości.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Brwinowski urząd likwiduje bariery”

  1. adam. lekarz pisze:

    a w pruszkowie stawia się na bariery ! ciągle palikują miasto dzięki czemu nie mają gdzie zaparkować karetki pogotowia żeby nie blokować całego światła ulicy , o innych służbach nie wspomnę , np. ostatnio pomagałem sąsiadowi zawieść chorą matkę do lekarza bo jakiś baran postawił paliki i nie dało rady jemu samemu wyjąć wózek inwalidzki z bagażnika i przesadzić chorą osobę i troszkę dalej poczekałaby na chodniku . do tamtej chwili nie wiedziałem żę IQ może być ujemne a decyzje urzędnicze a społeczne i nie ludzkie . z całego serca życzę tej decyzyjnej osobie aby skończyła na wózku bez pomocy z porażeniem 4 kończynowym , stomią i łuszczycą całego ciała – AMEN !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły