Brwinów gotowy do największej inwestycji drogowej w historii

Brwinów

Gmina Brwinów przystępuje do rozbudowy ul. Szkolnej w Żółwinie. Będzie to największa inwestycja drogowa w historii gminy. Wartość umowy zawartej 13 września 2022 r. ze spółką Fal-Bruk wynosi niemal 16 milionów złotych.

Rozbudowa ul. Szkolnej rozpocznie się jeszcze w tym roku. Prace będą realizowane etapami i obejmą całą długość drogi, od ul. Nadarzyńskiej do ul. Granicznej, oraz odcinek ul. Jedwabnej do ul. Polnej wraz z budową ronda z pięcioma wlotami, gdzie już zaplanowane jest włączenie dwóch dróg przewidzianych w tym miejscu przez plan miejscowy. W ramach inwestycji zostanie wybudowana m.in. kanalizacja sanitarna, odwodnienie, wygodna ścieżka rowerowa odsunięta od jezdni, oświetlenie uliczne oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych (na odcinku od kortów tenisowych do wjazdu na Orlika). – Ta inwestycja będzie miała wielki wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się tą ulicą w drodze do i ze szkoły – podkreślał burmistrz Arkadiusz Kosiński.Umowa ze spółką Fal-Bruk z Warszawy została podpisana 13 września 2022 r. Wykonawca będzie mieć 12 miesięcy na zrealizowanie tego zadania, więc można spodziewać się, że już wkrótce przystąpi do prac związanych z budową wodociągu, kanalizacji oraz odwodnienia drogi. Prezes firmy Bogdan Falenta może się pochwalić wieloma udanymi inwestycjami realizowanymi w tej części Mazowsza. Całkowita wartość umowy wynosi 15.969.090,00 zł. Gmina Brwinów pozyskała na tę inwestycję 5.000.000,00 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Brwinów gotowy do największej inwestycji drogowej w historii”

 1. Rzędzian pisze:

  Ach, ten pisowski rząd! Co za skandal! Zamiast 1/3 kwoty wartości inwestycji, powinien dać w całości niemal 16 milionów. Bo dlaczego nie?! A ten Kaczyński z Morawieckim co sobie wyobrażają?! Że w urzędzie brwinowskim w podziemiach drukuje się pieniądze? A co na to nasz „skarb narodowy” -Tusk? Powinien temat rozwinąć w sobie tylko znany właściwy sposób. Wstyd!!!

  • KomsomolskajaPrawda pisze:

   …żarty żartami ale ci popierający totalsów z PO-KO i tak nie ogarniają, nigdy nie ogarną i nigdy nie zechcą ogarnąć – zrozumieć tego, że tych inwestycji by nie było gdyby ich ulubieńcy obecnie rządzili

   • Rzędzian pisze:

    Oczywiście, że tak. I te wredne łgarstwa Platformy na temat rzekomego wstrzymywania pieniędzy przez rząd dla gmin i miast, w których nie rządzi PiS! Na naszym brwinowskim przykładzie widać, że nie musi rządzić w gminie PiS, żeby rządowe pieniądze na inwestycje w tych gminach były. A to wszystko nasze podatki, jakby na to nie patrzeć.

 2. Przerost pisze:

  A ile pod stołem pójdzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły