BOM Mazovia Bezpieczne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Brwinów

Region

Jeszcze tylko do 18 czerwca można oddawać głosy na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli zgłoszonych projektów są również te z naszego regionu. Postanowiliśmy przybliżyć każdy z nich.

W tegorocznej edycji BOM do wydania jest 25 mln zł. A zasady głosowania są bardzo proste: Każdy głosujący może zagłosować maksymalnie na 2 projekty: na jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden projekt z puli podregionalnej. Głos oddany tylko na jeden projekt też jest ważny.

W pierwszej kolejności będziemy prezentować projekty z puli podregionalnej, które mają zostać zrealizowane w naszym rejonie.

176.Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gminie Brwinów

Projekt zakłada wykonanie doświetlenia 16 przejść dla pieszych w ciągach dróg wojewódzkich na terenie Gminy Brwinów (tj. DW701, DW719 i DW720). Drogi wojewódzkie na terenie Gminy Brwinów stanowią główne arterie komunikacyjne, przenoszące znaczne obciążenie ruchem pojazdów. Przy drogach tych znajduje się także zwarta zabudowa, zlokalizowane są tam siedziby podmiotów publicznych, komercyjnych jak również prywatnych właścicieli budynków mieszkalnych. Wzdłuż tychże szlaków przemieszczają się także znaczne ilości pieszych podążających do szkól, pracy, przystanków komunikacji publicznej, itd. Niestety nie wszystkie przejścia dla pieszych wyposażone są w infrastrukturę zwiększającą bezpieczeństwo w postaci doświetlenia obszaru przejścia. W ramach projektu przewiduje się wykonanie doświetlenia tych przejść, które dotychczas nie zostały w nie wyposażone (wyłączywszy także te przejścia, które według wiedzy autora mieszczą się w zakresie planowanych w bliskiej perspektywie modernizacji odcinków dróg wojewódzkich).

Realizacja inwestycji w budowę doświetlenia przejść dla pieszych podniesie poziom bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników tych dróg – wykonanie zadania mieści w zakresie zadań przypisanych zarządcy drogi (na podstawie art. 20aa ustawy z dn. 21 marca 1985 r. o drogach publicznych).

W ramach projektu zakłada się wykonanie doświetlenia:
– 3 przejść na DW701 (ul. Baśniowa) w Domaniewie;
– 2 przejść na DW719 (ul. Warszawska) w Kaniach;
– 3 przejść na DW720 w Czubinie;
– 4 przejść na DW720 (ul. Pszczelińska) w Brwinowie;
– 4 przejść na DW720 (ul. Natalińska) w Otrębusach.

Pozostałe projekty:
36. Projekt i budowa brakującego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej na DW 721 w miejscowości Sękocin Las
125. Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie
134. Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach
176. Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gminie Brwinów
237. Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic
334. Zakup i montaż defibrylatorów AED w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej Sp. z o.o. oraz produkcja spotu promującego pierwszą pomoc
357. Mazowiecki Festiwal nad Raszynką. Razem tworzymy Mazowsze!
362. Zielona obwodnica Grodziska Mazowieckiego
384. „Wielka Kuchnia na Mazowszu” – warsztaty kulinarne
387. Zajęcia z końmi jako sposób obniżenia poziomu stresu
455. Stop depresji u dzieci – Różne aspekty i sposoby walki.

W puli ogólnowojewódzkiej (wybraliśmy te ściśle związane z naszym regionem, zachęcamy jednak do zapoznania się z pełną listą)
110. Kampania edukacyjno-promocyjna na rzecz walki z ubóstwem energetycznym na Mazowszu (udział Piastowa)
113. VeloMazovia Południe – rowerowy szlak południowego Mazowsza(gminy z pow. pruszkowskiego i grodziskiego)
121. Wiata piknikowa, plac zabaw i urządzenia rekreacyjne street workout-u przy boisku wielofunkcyjnym (udział Pruszkowa)
146. Poprawa bezpieczeństwa i estetyki w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 720 – rondo Armii Krajowej w Nadarzynie.
322. Rewitalizacja terenów spacerowo-rekreacyjnych, modernizacja oświetlenia oraz montaż wiat rowerowych przy Szpitalu Tworkowskim
344. Zielone Mazowsze (zagospodarowanie terenu wokół siedziby „Mazowsza”)

Pełna lista projektów jest dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “BOM Mazovia Bezpieczne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Brwinów”

  1. Czeri pisze:

    Na pewno.
    Edukacja powinna być zarówno dla pieszych, rowerzystów jak zarówno dla kierowców.
    Jeśli nie ma świateł czy innego bezpieczeństwa to powinien być czujnik ostrzeżeniem głośno mówiący oczywiście dla pieszego a dla kierowcy powinien znak/ napis ostrzegający.
    No niestety ale czy ktoś rozmawia z bardziej doświadczonymi no np z zawodów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły