Będzie referendum w sprawie stawu w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna

Takiej decyzji spodziewali się chyba wszyscy. Podkowiańscy radni zdecydowali, że w mieście przeprowadzone zostanie referendum. Temat- rewitalizacja stawu w Leśnym Parku Miejskim.

Skąd pomysł na przeprowadzenie referendum? W ten sposób władze Podkowy Leśnej chcą zakończyć impast na linii urząd – stowarzyszenie Dendropolis. Stowarzyszenie składa liczne skargi i wnioski. Efekt jest taki, że rewitalizacja stawu niejako stanęła w miejscu. Referendum ma pokazać jakich działań oczekują od urzędników mieszkańcy.

Uchwała o referendum została przyjęta, „za” głosowało 10 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, a trzech radnych było nieobecnych. Referendum, które odbędzie się 1 października, a mieszkańcy miasta-ogrodu odpowiedzą na poniższe pytanie: „Czy jest Pan/Pani za dokończeniem rewitalizacji stawu w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej według propozycji Miasta zakładającej stałe lustro czystej wody przez cały rok, opartej na historycznym założeniu parkowym autorstwa Leona Danielewicza?”.

Ciekawostką jest fakt, ze radna Małgorzata Łaskarzewska nieobecna podczas głosowania zgłosiła dwa wnioski formalne do projektu uchwały. Jeden dotyczył dołączenia mapki projektu stawu wg wytycznych konserwatorskich z 2021 r. i krótkiej charakterystyki tegoż projektu. Drugi dotyczył… reasumpcji głosowania na przyjęciem uchwały w sprawie referendum. Oba wnioski zostały odrzucone.

Szukajmy tego co nas łączy Dendropolis i aktywiści skupieni wokół tej grupy podkreślają, że działają w INTERESIE MIESZKAŃCÓW, także takiego sformułowania użyto w odpowiedzi na moją propozycję ugody. Ponieważ jest to /interes mieszkańców/ absolutny priorytet dla obecnych władz miasta, dlatego po rozmowach z radnymi uznaliśmy, że jedyną słuszną decyzją jest odwołanie się do głosu mieszkańców i ogłoszenie REFERENDUM lokalnego w/s rewitalizacji stawu w Parku Miejskiej – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Nie ma lepszego narzędzia demokracji bezpośredniej i sposobu określenia „interesu mieszkańców”. Niech mieszkańcy wypowiedzą się, czy rozwiązania zaproponowane przez miasto w sprawie budowy stawu są tymi, których oczekują. Być może nie. Z całą pewnością władze miasta uszanują wolę podkowian. Każdą. Mam nadzieję, że zrobi to także środowisko Dendropolis – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Będzie referendum w sprawie stawu w Podkowie Leśnej”

  1. Podkowianin pisze:

    Naczytałem się wszystkiego co upubliczniono o tej sprawie pojęcia nie mam o co chodzi obu stronom.

  2. Dr. Hakenbush pisze:

    Może będzie wreszcie koniec tej opery mydlanej.

  3. precz z POdkową pisze:

    Gdyby w Grodzisku mieszkali głąby też by nic nie było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły