Ankieta dla pasażerów kolei dojazdowych

Region

Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji (SISKOM) rozpoczynabadania dotyczące komunikacji kolejowej w Warszawie i okolicach. Tym razem Stowarzyszenie chce zebrać opinie użytkowników kolei dojazdowych, obsługujących całą aglomerację warszawską.

Wszyscy pasażerowie WKD, SKM i KM, chętni do podzielenia się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i propozycjami usprawnień w ruchu i rozkładzie jazdy mogą wypełnić odpowiednią ankietę wchodząc na stronę:  http://ankiety.siskom.waw.pl/kolej

– Do przeprowadzenia ankiety internetowej, która zbadałaby preferencje i oczekiwania podróżujących koleją podmiejską, przymierzaliśmy się już od dawna – mówi Łukasz Oleszczuk z SISKOM – Już od początku tego roku opracowywaliśmy szczegóły pytań ankietowych i optymalizowaliśmy całą ankietę tak, by była jak najbardziej czytelna dla respondentów. Mieliśmy z tą ankietą ruszyć bezpośrednio po zakończeniu ankiety realizowanej w styczniu dla Politechniki Warszawskiej, dotyczącej komunikacji w Warszawie. Jednak z powodu zbyt ostrej zimy i licznych awarii na kolei stwierdziliśmy, że przeprowadzanie badań w takich warunkach mogłoby dać wyniki adekwatne jedynie do chwilowej sytuacji pogodowo-awaryjnej i  nie służyło by rzetelnej ocenie całokształtu funkcjonowania warszawskich kolei. Postanowiliśmy więc przełożyć rozpoczęcie ankietowania na wiosnę.

Uruchomienie przez SISKOM ankiety internetowej dotyczącej komunikacji kolejowej w Warszawie i okolicach zupełnie przypadkowo zbiegło się działaniami Urzędu Marszałkowskiego dotyczącymi badań ankietowych pasażerów Kolei Mazowieckich. Ciekawe może być porównanie wyników obu ankiet, tej „urzędowej”, robionej przez kolej dla siebie oraz tej „społecznej”, robionej przez SISKOM z niezależnego punktu widzenia.
Dobrze by było aby obie przyniosły wspólny efekt w postaci optymalizacji rozkładów jazdy i polepszenia warunków użytkowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.