7 sposobów na zwalczenie kaca

Region

Sylwestrowa noc już za nami. Niestety wiele osób obudziło się dziś z bólem głowy i złym samopoczuciem. Przy mocnym kacu trudno o „złoty środek”, który nas z niego „wyleczy”. Jest jednak kilka sposobów na złagodzenie dolegliwości.

Jedni twierdzą, że kaca trzeba przeczekać i jakoś „przeżyć”. Inni sięgają po apteczne specyfiki. Jeszcze inni podkreślają, że najlepsze są „domowe” sposoby na złagodzenie skutków szampańskiej zabawy . Trudno tu znaleźć ten jedyny środek zwłaszcza, że na każdą osobę podziała coś innego. Redakcja WPR24.pl poszperała w internecie, popytała znajomych lekarzy oraz przyjaciół, by napisać o kilku pomysłach na kaca. Może pomoże, może złagodzi, a może nie zadziała. Ale spróbujcie!

Przedstawiamy Wam 7 sposobów na kaca:
1. Wypij izotonik i uzupełnij witaminy – napoje iztoniczne doskonale nawodnią nasz organizm i uzupełnią braki witamin i minerałów. Śmiało można sięgnąć również po suplementy diety w ostaci musujących tabletek z multiwitaminami.

2. Fast food – tak wiemy, w daniach typu fast food nie ma zbyt wielu zdrowych wartości odżywczych, ale wiele osób właśnie w ten sposób leczy objawy kaca. Duża dawka węglowodanów i tłuszczu czasem jest wskazana.

3. Przewietrz głowę – po sylwestrowej nocy ciężko zwlec się z łóżka. Ale warto się do tego zmusić i wybrać na spacer. Świeże chłodne powietrze złagodzi ból głowy i poprawi samopoczucie.

4. Żurek, kapuśniak lub ogórkowa – kwaśne zupy bywają błogosławieństwem na kaca. Po pierwsze mają dużo witaminy C co pozytywnie wpływa na nasz organizm. Po drugie ciepły posiłek to niekiedy ukojenie dla „zmęczonego” alkoholem żołądka.

5. Trening – jeśli jesteśmy zapalonymi sportowcami, ale zdarzyło nam się zaszaleć w sylwestrową noc to warto pamiętać, by trening na kacu nie był zbyt intensywny. Zamiast treningu siłowego postawmy na długi spacer, jazdę na rowerku stacjonarnym czy wolny bieg.

6. Lekkie posiłki – na jednych działają fast foody, na innych wspomniany żurek, a jeszcze inni polecają lekkie posiłki. Jajka na miękko i owocowo-warzywny koktajl na niektórych działają cuda.

7. Klasyczny „klin” – jest pewna grupa osób, na którą wypicie niewielkiej ilości lekkiego alkoholu działa na kacu leczniczo. Warto jednak podejść do tej kwestii ze zdrowym rozsądkiem i faktycznie leczniczo „zaaplikować” niewielką dawkę.

A Wy jakie macie sposoby na leczenie kaca?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “7 sposobów na zwalczenie kaca”

  1. Anonim pisze:

    Nie chlac tyle mi będzie kaca

  2. dr marek kanarek pisze:

    mam swoją od dawna sprawdzoną metodę : piję wódkę oraz inne alkohole w dowolnej ilości wyłącznie w dobrym towarzystwie i nigdy nie miałem kaca lub jakichkolwiek przykrych poalkoholowych objawów ! polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły