50 interwencji strażaków związanych z podtopieniami

Region

W początku tygodnia, gdy pojawiły się ulewne deszcze, straż pożarna w naszym regionie podjęła 50 interwencji związanych z lokalnymi podtopieniami.

Gorzej wyglądała sytuacja w powiecie grodziskim. Tylko w środę strażacy interweniowali 14 razy. W sumie od poniedziałku doszło do 35 zdarzeń związanych z pompowaniem wody z piwnic lub budynków gospodarczych. Najwięcej interwencji dotyczyło miasta i gminy Grodzisk, Milanówka i Jaktorowa.

W powiecie pruszkowskim strażacy od niedzieli do środy włącznie podjęli 15 interwencji związanych z lokalnymi podtopieniami. – Działania polegały na wypompowywaniu wody z piwnic i części posiadłości – powiedział nam rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, kpt. Karol Kroć. Najdłuższe akcje prowadzone były w Michałowicach i Ruścu.

Spokojniej było już w środę. Pruszkowscy strażacy w ciągu dnia interweniowali trzy razy, a w nocy ani razu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.