Policyjna „bezpieczna majówka”

Grodzisk Maz. / Region

Policyjna akcja „Majówka 2024” rozpoczyna się już dzisiaj. Jakie działania zaplanowano na wolne dni?

Nareszcie majówka! Tegoroczny weekend majowy rozpoczyna się 30 kwietnia. Dla policji to okres wzmożonych kontroli, zwłaszcza na drogach, aby wszyscy bezpiecznie udali się na wypoczynek i z niego wrócili cali i zdrowi.

Policjanci z drogówki, oraz grupy SPEED będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu.. Działania będą prowadzone od 30 kwietnia do 5 maja włącznie. Czego możemy się spodziewać?

Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, zapięcie pasów, sposób przewożenia dzieci. Będą prowadzone także kontrole prędkości, czas pracy kierowców (zarówno przewożący ludzi, jaki i towary).

Mundurowi będą zwracać uwagę także na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, wykroczenia motocyklistów, jak również agresywne zachowania na drodze. Prowadzone będą także kontrole trzeźwości.

Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych. Zapnijcie pasy, dzieci przewoźcie w fotelikach i nie wsiadajcie za kółko, jeśli piliście alkohol!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe