2 mln zł na zadaszenie boiska w milanowskiej „dwójce”

Milanówek

Milanówek otrzyma ponad 2 mln zł na wykonanie zadaszenia boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Pieniądze będą pochodzić z jednego z rządowych programów.

Rządowy program „Olimpia” ma na celu poprawę dostępu do infrastruktury sportowej, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Wpłynie to na ich rozwój sportowy i pomoże zaktywizować inne grupy wiekowe. Z programu może być sfinansowane maksymalnie 70% całości inwestycji.

Milanówek przy ponaddwumilionowym wsparciu wybuduje dach nad boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 2. Do wyboru są trzy opcje: dach łukowy metalowy z powłoką membranową, dach łukowy drewniany z powłoką membranową i dach metalowy o konstrukcji samonośnej. Zadaszenie powstanie nad boiskiem wielofunkcyjnym, którego nawierzchnia będzie wykonana z poliuretanu lub krótkiej trawy przeznaczonej właśnie dla takich obiektów.

Ostateczny projekt oraz wykonawcę zadaszenia poznamy po ogłoszeniu przetargu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.