16-latek zaatakował policjanta

Region

16-latek z bujną przeszłością do listy swoich występków będzie mógł dopisać atak na funkcjonariusza policji. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

16-letni Kamil jest bardzo dobrze znany pruszkowskim mundurowym. Chłopak powinien przebywać w placówce wychowawczej. Jednak kilkanaście razy w roku musza go tam dowozić policjanci. Kamil przebywa tam przez 2-3 dni, po czym ponownie ucieka, często narażając swoje życie.

W środę 12 maja, funkcjonariusze zjawili się w domu chłopca. Nastolatek jednak stwierdził, ze tym razem nie podda się łatwo. Podczas przygotowań do wyjazdu Kamil niespodziewanie chwycił za metalowa pałkę i usiłował uderzyć jednego policjantów. Ten w ostatniej chwili odchylił się, dzięki czemu uniknął uderzenia.

16-letni Kamil został przesłuchany i przewieziony do placówki wychowawczej. Materiały związane z zajściem trafią do sądu. Mundurowi będą wnioskować o umieszczenie chłopaka w placówce zamkniętej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.