Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Region

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Rekrutacja wolontariuszy trwa do końca września, więc to ostatni moment, aby dołączyć do drużyny „Super W”.

Szlachetna Paczka pomaga potrzebującym osobom już od 17 lat. Jedną z podstawowych zasad jest mądre wsparcie osób w naprawdę trudnej sytuacji i to takie, które sprawi, że ich sytuacja poprawi się trwale. – Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o  swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do rodziny w  potrzebie w  ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w  ich życiu załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda – deklarują organizatorzy akcji.

Tylko w ubiegłym roku w ramach akcji dostarczono ponad 20 tys paczek. Znalazły się w nich nie tylko produkty pierwszej potrzeby, ubrania, sprzęty AGD, ale też drobiazgi będące spełnieniem marzeń obdarowanych.

Szlachetna Paczka nie istaniałaby bez wolontariuszy. Ich pomoc jest nieoceniona, a praca, którą wykonują dość ciężka. – Wolontariat w  Szlachetnej Paczce jest bardzo wymagający. Zaczyna się czterostopniową rekrutacją, następnie odbywają się szkolenia. A  potem SuperW wchodzi w  życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Walczy o  ludzi – zaznaczają organizatorzy.

Chęć zostania wolontariuszem w tegorocznej edycji można zgłaszać tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.