Zmiana terminu odbioru odpadów

Region

Ze względu na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nastąpią zmiany w odbiorze opadów w kilku pruszkowskich dzielnicach. Śmieci zostaną zabrane 27 grudnia. Z kolei Michałowice i Nadarzyn opublikowały harmonogramy wywozu śmieci w 2017 roku.

„Czerwona kartka” w kalendarzu sprawia, że konieczne jest wprowadzenie lekkich korekt w odbiorze odpadów. – Z uwagi na przypadający w dniu 26 grudnia 2016 roku, poniedziałek, drugi dzień Świąt następują zmiany w odbiorze odpadów ogrodowych i segregowanych –  poinformował pruszkowski urząd na swoim facebooku.

Sprawa dotyczy trzech dzielnic: Gąsin, Centrum i Żbików. W przypadku każdej odbiór odpadów nastąpi kolejnego dnia, czyli we wtorek 27 grudnia. Mieszkańcy Gąsina i Centrum powinni przygotować śmieci ogrodowe, z kolei Żbikowa segregowane i ogrodowe. 

Warto również wspomnieć, że 31 grudnia Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bryły w Pruszkowie będzie nieczynny.

Wraz z początkiem roku samorządy wprowadzają zmiany w wywozie odpadów komunalnych. Gmina Michałowice przygotowała harmonogram dla mieszkańców, z którym można zapoznać się tu. Również w Nadarzynie należy spodziewać się zmian w wywozie śmieci. Lista harmonogramów znajduje się poniżej.

Dla rejonów I-V 
Dla rejonów VI-IX 
Dla posesji z utrudnionym dojazdem 
Dla zabudowy wielorodzinnej

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.