Złóż wniosek o dofinansowanie wyprawki szkolnej

Region

Przypominamy. Złożenie wniosku o wypłatę 300+ w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

Wakacje powoli dobiegają końca. Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostały już niecałe dwa tygodnie. To oznacza początek gorączkowych przygotowań i zakupów. Stworzenie wyprawki szkolnej to nie lada wyzwanie dla rodziców. Książki, zeszyty, flamastry, tornister, piórnik, kredki, ołówki – pozycji na liście rzeczy do kupienia jest wiele. I co więcej sporo kosztują. Jednak rodzice mogą skorzystać ze świadczenia „Dobry Start”.

Od 1 sierpnia można składać wnioski papierowe i dofinansowanie wyprawki szkolnej w kwocie 300 zł. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku i obejmuje wszystkie dzieci do 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Obowiązuje tu zasada im wcześniej, tym lepiej. – Złożenie wniosku w programie Dobry Start w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia, nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. – przypomina urząd.

Nabór wniosków przebiega na identycznych zasadach jak w przypadku „500+” i jest realizowane przez te same instytucje.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Złóż wniosek o dofinansowanie wyprawki szkolnej”

 1. Irek pisze:

  Złożyłem na początku lipca i nadal nie mam pieniędzy. W Mopsie powiedzieli że nie wiedzą kiedy wypłaca bo nie mają kasy.

  • Grabarz pisze:

   Jak nie masz pieniędzy, to idź i zarób uczciwie zamiast wyciągać rękę po moje podatki.

   • Anonim pisze:

    Grabarz nie ucz go. Ten Irek, to chłopina ze Żbikowa lub Bąków. Takiej patolandii praca nie interesuje. To pasożyty społeczeństwa. Pieniądze brać, to pierwsi, a od uczciwej pracy wymigać się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły