Zdecydujmy o Warszawie

Region

Warszawa w nowych granicach? Pomysł stworzenia mega-powiatu budzi emocje. Dziś w Warszawie odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące kontrowersyjnego projektu.

– Proponowana zmiana ustroju Warszawy to radykalna ingerencja w życie stolicy i sąsiednich miejscowości. Bez konsultacji z samorządami i mieszkańcami, bez zwracania uwagi na koszty finansowe i organizacyjne planowane jest włączenie do stolicy 32 podwarszawskich gmin i utworzenie tzw. metropolii warszawskiej. Skoro posłowie chcą uniknąć rozmowy z samorządowcami i mieszkańcami, to my sami musimy zabrać głos i zdecydować o Warszawie – podkreślają organizatorzy spotkania.

W środę 8 lutego o godz. 18.00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie nowelizacji ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski odpowie na pytania mieszkańców. W trakcie spotkania zostaną przedstawione i omówione podstawowe założenia poselskiego projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy.

Spotkanie jest kierowane nie tylko do mieszkańców Warszawy. Udział mogą w nim wziąć również osoby z podwarszawskich miejscowości.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.