Zawrotka przy Zachodnim dla wszystkich

Region

W ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich przebudował skrzyżowanie al. Jerozolimskich z ul. Grzymały-Sokołowskiego. Niestety z możliwości zawrócić na tym skrzyżowaniu mogli jedynie kierowcy autobusów.

Do tej pory kierowcy jadący al. Jerozolimskimi od strony Pruszkowa nie mieli możliwości swobodnego wjazdu na Dworzec Zachodni. Aby tam dotrzeć musieli znaleźć dogodne miejsce do zawrócenia. Problem z zawracaniem mieli również kierowcy autobusów miejskich i rejsowych.

Blisko rok temu Zarząd Dróg Miejskich dokonał modernizacji skrzyżowania al. Jerozolimskich i ul. Grzymały-Sokołowskiego. Dzięki przebudowie powstał pas umożliwiający kierowcom od strony Pruszkowa zawrócenie i wjazd na Dworzec Zachodni. Radość kierowców szybko zniknęła, bo inżynier ruchu zezwolił jedynie kierowcom autobusów miejskich i rejsowych zawracanie w tym miejscu.

W czwartek ZDM poinformowało, że przeprowadzona w ostatnim czasie analiza ruchu wykazała, że natężenie ruchu autobusów na pasie do zawracania jest niewielkie. Dzięki temu teraz również kierowcy pozostałych samochodów mogą w tym miejscu swobodnie zawracać. Wcześniejsze ograniczenia ruchu na tym skrzyżowaniu przestały obowiązywać. Jednak wielu kierowców samochodów osobowych  przyznaje, że „zawrotka” była dla nich dostępna już od samego początku powstania, bo zawracali w tym miejscu mimo ograniczeń.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.