Zamykają przejazd w Parzniewie

Parzniew

Od najbliższej soboty, 23 czerwca, przez dwa tygodnie zamknięta będzie przeprawa przez tory PKP w ciągu ulicy Przejazdowej na pograniczu Pruszkowa i Parzniewa. Wszystko przez prace modernizacyjne na linii podmiejskiej...

Znaki informujące o wyłączeniu przejazdu przez tory w Parzniewie zostały ustawione kilka dni temu i wywołały niemałe zamieszanie wśród mieszkańców i kierowców. Nasza skrzynka mailowa zapełniła się wiadomościami, z pytaniem jaki jest powód zamknięcia. I z obawami o komunikacyjny paraliż…

Jak się okazuje, przeprawę zamyka PKP PLK, które od września ubiegłego roku modernizuje podmiejską linię kolejową. – PKP zamyka przejazd zgodnie z planami, które były już od dawna. W momencie ogłaszania przetargu na modernizację podmiejskiej linii nr 447 od razu było wiadomo, że w połowie 2018 r. na dwa tygodnie będzie musiał zostać zamknięty przejazd ul. Przejazdową do ul. Solidarności. Trzeba tam przełożyć i wymienić tory. Technologia tych prac wymaga, że po wykonaniu ich części robotnicy na tydzień muszą zejść, a dopiero potem przystąpić do wykończenia – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak dodaje, operację celowo zaplanowano w wakacje, choć i tu pomysł na początku był inny. – Na szczęście jest to początek wakacji. Piewsze plany zakładały, że ten etap prac miał rozpocząć się po Bożym Ciele. Ze względu na duży ruch w tym miejscu podjęto decyzję, aby zrobić to w terminie najmniej kolizyjnym, czyli w wakacje – mówi brwinowski włodarz.

Informacje potwierdza PKP PLK. – W związku z pracami prowadzonymi na linii kolejowej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą, wykonawca zgłosił konieczność wstrzymania ruchu na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Przejazdowej i na ulicy Solidarności w terminie od 23 czerwca (od godz. 8.00) do 6 lipca (do godz. 23.00). W tym czasie wspólnie z zarządcą drogi wyznaczone zostały objazdy. W wyznaczonym terminie wykonawca przeprowadzi niezbędne prace na torach oraz wymieni płyty na przejeździe kolejowo-drogowym. Roboty nie będą miały wpływu na ruch pociągów na linii dalekobieżnej – wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP PLK.
 
W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego zostanie wprowadzony zmieniony rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Autobusy będą kursowały objazdem, co spowoduje czasowe zawieszenie korzystania z przystanków Parzniew Główny oraz 36 PP Legii Akademickiej. Nowa trasa linii nr 4 pruszkowskiej komunikacji miejskiej: kierunek os. Staszica – Urząd Celny i z powrotem, ulicami Plantową, Powstańców, Wojska Polskiego, Kościuszki, B. Prusa, Poznańską, Waryńskiego, Promyka, Robotniczą, Błońską, Promyka, Parzniewską, Przejazdową.

A oto schemat objazdu, jaki otrzymaliśmy z PKP PLK. Czytelnikom pozostawiamy komentarz.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.