Zadbają o porządek w czasie wyborów

Region

Policjanci z Pruszkowa i Grodziska, podobnie jak funkcjonariusze w całej Polsce, będą prowadzić wzmożone działania związane z przestrzeganiem prawa w czasie wyborów parlamentarnych 13 października.

Mundurowi szczególnie zwracać będą uwagę na przypadki naruszenia ciszy wyborczej, uszkodzenie lub zrywanie plakatów i bannerów wyborczych, usuwanie flag z budynków lokali wyborczych i siedzib urzędów, próby wynoszenia kart do głosowania, uszkodzenia plomb umieszczonych na drzwiach wejściowych pomieszczeń z kartami do głosowania oraz agresywne zachowania w stosunku do członków komisji wyborczej.

– Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów – informuje Komenda Główna Policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat dwóch.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Zadbają o porządek w czasie wyborów”

 1. PiS Górą!!! pisze:

  PiS 50%+!!!!!

 2. Kvc pisze:

  Bierzcie swoje długopisy na wybory bo żyjemy w komunizmie!

 3. Maks pisze:

  Jest przykaz , że muszą aresztować w każdym mieście od 1 do 25 przeciwników dobrej zmiany.

 4. paca pisze:

  A po wyborach będą nowe porządki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły