Za nami oficjalne otwarcie przedszkola w Żółwinie

Brwinów

Budowa rozpoczęła się w roku 2018 i zakończyła pod koniec minionego. Przy ul. Nadarzyńskiej 42 w Żółwinie powstało nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie przedszkole. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowej placówki.

Gmina Brwinów zakończyła budowę w minionym roku, ale pozwolenie na użytkowanie otrzymała w tym miesiącu. Przyszedł więc czas na pokazanie obiektu mieszkańcom. Frekwencja podczas otwarcia przedszkola w Żółwinie była zaskakująco wysoka. Parking, jak i sale wewnątrz budynku wypełniono po brzegi. A było co oglądać. Trudno nawet porównać nowo wybudowane przedszkole z placówkami jakie powstawały jeszcze kilkanaście lat temu. Dzieci mają do dyspozycji w pełni wyposażone sale, boisko i plac zabaw. Rodzice zostawią swoje auta na utwardzonym parkingu. Znalazło się też miejsce na wiatę rowerową i zieleń.

O godz. 10.00 burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński oficjalnie przekazał dyrektor Szkoły Podstawowej Marcie Szwemin klucze do nowego budynku. Później odbyły się przemówienia, był czas na poczęstunek, tort oraz zwiedzanie obiektu.

Budynek przedszkola posiada dwie kondygnacje. Tak jak z zewnątrz jest kolorowy, również w środku nie brakuje ciekawych odcieni. Każda sala dla dzieci wyposażona jest w tablicę interaktywną i łazienkę. Uwagę zwracają również duże okna. Ten 6-oddziałowy budynek pomieści około 150 dzieci. Są szatnie, pokoje pielęgniarki, logopedy, psychologa, pomieszczenia administracyjne, całość jest dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Koszt budowy to blisko 9 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Za nami oficjalne otwarcie przedszkola w Żółwinie”

  1. Gość pisze:

    W Parzniewie Pan Kosiński nie wybuduje dla dzieci ani przedszkola, ani szkoły…nigdy!!! Info dla tych, którzy jeszcze się łudzą!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły