XXVI Rajd „Szlakiem Naszej Historii”

Region

Na terenie Pruszkowa i okolicznych miejscowości wystartuje XXVI Rajd historyczny „Szlakiem Naszej Historii”. Na tę wędrówkę młodzież wyrusza, aby poznać najważniejsze wydarzenia XX wieku jakie miały miejsce w ich okolicy.

Pierwszy taki rajd odbył się 19 kwietnia 1986 r. i obejmował 24 miejsca Pamięci Narodowej, położone na terenie Włoch i Ursusa, a uczestniczyło w nim około 200 osób. Obecnie wyznaczonych jest ponad 115 miejsc pamięci, a w  rajdzie startuje ok. 4 tys. uczniów z ponad 60 szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich podzielonych na grupy zwane patrolami. Patrole w zależności od reprezentowanej grupy wiekowej oraz jego typu (pieszy lub rowerowy) otrzymują wyznaczoną na mapkach trasę z zadaniem dotarcia do 3-4 miejsc pamięci. Miejsca te to zwykle tablice pamiątkowe i pomniki przy których wartę pełnią harcerze. Przy niektórych z nich będzie można posłuchać opowiadań bezpośrednich świadków historycznych wydarzeń – członków AK. Po odwiedzeniu wszystkich punktów załoga patrolu musi przygotować wypracowanie na temat jednego z nich.

Tegoroczny rajd odbędzie się 16 kwietnia w godz. 10.00-15.30. Młodzież z Pruszkowa staruje z terenu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Gomulińskiego 2.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.